خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/04/06 14:42:31
سرویس استان ها
سودانی در تذکر کتبی به وزیر کشاورزی:

شهر اهواز با 1.5 میلیون نفرجمعیت یک کشتارگاه صنعتی مناسب ندارد

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان این که پروژه کشتارگاه صنعتی شهر اهواز حدود دوازده سال است که پس از تصویب، متوقف مانده است، گفت: هم‌اکنون کشتارگاه‌های شهر اهواز به شکل سنتی و غیربهداشتی اداره می‌شود.
شهر اهواز با 1.5 میلیون نفرجمعیت یک کشتارگاه صنعتی مناسب ندارد نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان این که پروژه کشتارگاه صنعتی شهر اهواز حدود دوازده سال است که پس از تصویب، متوقف مانده است، گفت: هم‌اکنون کشتارگاه‌های شهر اهواز به شکل سنتی و غیربهداشتی اداره می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3027.jpg شهر,اهواز,با,1.5,میلیون,نفرجمعیت,یک,کشتارگاه,صنعتی,مناسب,ندارد Icana

"ناصر سودانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که طرح ساخت کشتارگاه صنعتی شهر اهواز حدود 12 سال است که پس از تصویب، متوقف مانده، افزود: این پروژه به علت نبود مدیریت متمرکز و مناسب با مشکلات فراوانی روبه‌رو است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که کشتارگاه صنعتی شهر اهواز از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است، تصریح کرد: تمام سرمایه‌گذاری این پروژه به وسیله بخش خصوصی اختصاص داده شده و بخش‌های دولتی تنها نقش نظارتی را ایفا می‌کنند.

سودانی با بیان این که جمعیت شهر اهواز حدود یک میلیون و 500 هزار نفر است، افزود: متأسفانه با وجود جمعیت زیاد در این شهر یک کشتارگاه صنعتی وجود ندارد.

وی با بیان این که تمام کشتارگاه‌های شهر اهواز به صورت سنتی اداره می‌شود، یاد‌آور شد: این نحوه اداره این کشتارگاه‌ها بسیار نامناسب است، از این رو محیط این اماکن بسیار غیربهداشتی و ناسالم است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که بهره‌برداری از کشتارگاه صنعتی شهر اهواز فواید بسیاری را برای منطقه به همراه دارد، تأکید کرد: همه فعالیت‌‌های عملیاتی در این کشتارگاه که با دام در ارتباط است، به صورت مکانیزه و بهداشتی انجام می‌شود که این به طور قطع  رضایت مردم را در پی دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که یکی از مهم‌ترین آلودگی‌های پیرامون کشتارگاه‌های منطقه، پسماند‌ها و خونابه‌های تولیدی این منطقه است، گفت: در صورت ساخت کشتارگاه صنعتی شهر اهواز، مشکلات امحای پسماند‌ها به طور کامل برطرف می‌شود.

ناصر سودانی نماینده مردم اهواز به وزیر جهاد کشاورزی درباره رسیدگی به وضعیت ساخت کشتارگاه صنعتی اهواز پس از گذشت ۱۲ سال از تصویب آن تذکر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet