هدر موبایل
1390/04/06 08:28:36
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

عربستان باید شرایط بهبود روابط با ایران را فراهم کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات کشور عربستان را موجب سرد شدن روابط دو کشور دانست و اعلام کرد: ریاض باید اقدامات اولیه را برای گرم شدن روابط میان دو کشور انجام دهد.
عربستان باید شرایط بهبود روابط با ایران را فراهم کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات کشور عربستان را موجب سرد شدن روابط دو کشور دانست و اعلام کرد: ریاض باید اقدامات اولیه را برای گرم شدن روابط میان دو کشور انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/2394.jpg عربستان,باید,شرایط,بهبود,روابط,با,ایران,را,فراهم,کند Icana

"مهدی مهدی زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به اعلام آمادگی وزیر خارجه برای گفت‌وگو با عربستان برای رفع سوءتفاهم‌ها، گفت: جمهوری اسلامی ایران بارهای این موضوع را عنوان کرده با همه کشورهای رابطه داشته و حاضر به انجام مذاکرات است و تنها با رژیم اشغالگر قدس هیچ رابطه‌ای نخواهد داشت.

نماینده مردم گناباد  و بجستان در مجلس افزود: جمهوری اسلامی ایران حتی در زمان جنگ تحمیلی سفارت‌خانه عراق را در تهران تعطیل نکرد و این به معنی آمادگی ایران برای مذاکره با همه کشورها و شنیدن دیدگاه‌های همه کشورها است.

وی با اشاره به سخنان وزیر خارجه در رابطه با انجام مذاکرات با عربستان سعودی، گفت: اگر چه لشکر کشی آل سعود به بحرین و کشتار مردم بی دفاع این کشور از نظر همه ایرانیان محکوم است، ولی ایران آمادگی مذاکره با این کشور را داشته ولی این به معنی قبول دیدگاه‌های این کشور نیست.

مهدی زاده تصریح کرد: در مذاکرات دو جانبه دو طرف به بیان دیدگاه‌های خود  پرداخته و هر یک از طرفین دیدگاه‌های خود را در رابطه با موضوعات خاص بیان می‌کنند، ولی این به معنی تایید و قبول دیدگاه‌های همدیگر نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته در رابطه با عربستان باید به این نکته توجه کرد که اقدامات این کشور موجب سرد شدن روابط دو کشور ایران و عربستان شده و این کشور باید اقدامات اولیه را برای گرم شدن روابط میان دو کشور انجام دهد.

"علی‌اکبر صالحی" وزیر امور خارجه ایران که روز یکشنبه در حاشیه کنفرانس بین‌المللی مبارزه جهانی علیه تروریسم در جمع خبرنگاران سخن می گفت، اعلام کرد: ایران و عربستان به صورت دوجانبه هیچ‌گونه مشکل و مسئله‌ای با هم ندارند. من به مقامات عربستان سعودی اعلام کرده‌ام که با مقامات ایرانی بر سر یک میز بنشینند و تلاش کنند تا سوء‌تفاهم‌ها را برطرف کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet