ایام محرم 1398
1390/04/06 09:19:50
سرویس سیاسی

ادامه تنش سیاسی بر سر حکم دادگاه ویژه رسیدگی به انتخابات پارلمانی افغانستان

سازمان ملل از پارلمان افغانستان خواست از برداشتن گام‌هایی که به تشدید بحران سیاسی در این کشور دامن می‌زند جلوگیری کند.
ادامه تنش سیاسی بر سر حکم دادگاه ویژه رسیدگی به انتخابات پارلمانی افغانستان سازمان ملل از پارلمان افغانستان خواست از برداشتن گام‌هایی که به تشدید بحران سیاسی در این کشور دامن می‌زند جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/947.jpg ادامه,تنش,سیاسی,بر,سر,حکم,دادگاه,ویژه,رسیدگی,به,انتخابات,پارلمانی,افغانستان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از آسوشیتدپرس، "استفان د میسترو" نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغاستان با انتشار بیانیه ای گفت: اختلافات پیش آمده بر سر نتایج انتخابات پارلمانی سال گذشته افغانستان باید بر مبنای قانون اساسی این کشور حل شود.
در این بیانیه آمده است: نمایندگان پارلمان افغانستان باید مسولانه خواسته های قانونی خود را مطرح کنند و به تحصن، تجمعات اعتراض آمیز و یا اقدامات دیگر که موجب تحریک و ناآرامی های عمومی می شود، متوسل نشوند.
نمایندگان پارلمان افغانستان با نوشتن نامه ای به میسترو خواستار کمک های بین المللی برای مقابله با حکم دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات این کشور شدند.
چندی پیش دادگاه وی‍ژه رسیدگی به شکایات انتخابات پارلمانی سال گذشته، حکمی را صادر کرد که به موجب آن 61 نفر از نمایندگان کنونی پارلمان به دلیل تقلب در انتخابات باید از پارلمان خارج شوند و 61 نامزد انتخاباتی که بیشترین رای را کسب کرده بودند جایگزین آنها شوند.
نمایندگان معترض نیز با غیرقانونی دانستن این دادگاه و حکم صادره از سوی آن تهدید کردند در صورت پافشاری این دادگاه بر حکم خود تظاهرات خیابانی به راه خواهند انداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet