خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 09:19:29
سرویس سیاسی
کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

نیروهای آمریکایی اکتبر آینده از عراق خارج می‌شوند

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که حضور نظامی نیروهای آمریکایی در این کشور اکتبر آینده پایان می یابد.
نیروهای آمریکایی اکتبر آینده از عراق خارج می‌شوند کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که حضور نظامی نیروهای آمریکایی در این کشور اکتبر آینده پایان می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/5642.jpg نیروهای,آمریکایی,اکتبر,آینده,از,عراق,خارج,می‌شوند Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه الاتحاد چاپ ابوظبی، " حسن السنید " رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق با تاکید بر توانایی نیروهای مسلح عراق در برقراری امنیت بعد از خروج نیروهای آمریکایی، اظهار داشت: حضور نظامی نیروهای آمریکایی در اکتبر آینده پایان می یابد و سلاح در کشور تنها در اخیتاردولت قرار خواهد گرفت.
سنید از فراکسیون های پارلمانی خواست تا در مورد آینده سیاسی و امنیتی عراق به ویژه در مورد حفظ تمامیت ارضی، یک موضع مشترک اتخاذ کنند.
وی همچنین در مورد ادعای برخی از نمایندگان در مورد نسبت دادن وجود ناامنی در عراق به خالی بودن پست های امنیتی درکابینه، گفت: ناامنی در عراق به دلیل خالی بودن پست های امنیتی کابینه نیست زیرا " نوری مالکی " ( نخست وزیر ) خود امنیت عراق را در حال حاضر کنترل می کند اما برخی گروهک ها و افراد ناشناسی اقدام به ایجاد ناامنی در عراق می کنند.
نیروهای آمریکایی که از سال 2003 در عراق حضور دارند قرار است تا پایان سال جاری میلادی ازاین کشور  خارج شوند. در میان نمایندگان پارلمان عراق هنوز موضع مشخصی در مورد ادامه حضور یا خروج نیروهای آمریکایی وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet