ایام محرم 1398
1390/04/06 09:36:03
سرویس فرهنگی
آرین‌منش با اشاره به منتفی شدن ادغام کتابخانه ملی در نهاد کتابخانه‌های عمومی:

ادغام کتابخانه ملی در نهاد کتابخانه‌های عمومی از ابتدا غیرقانونی بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر غیر قانونی بودن ادغام کتابخانه ملی با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: ادغام این دو نهاد از ابتدا غیرقانونی بود و منتفی شدن آن به معنای آن است که رئیس جمهور و شورای عالی اداری پی به این مغایرت قانونی برده‌اند.
ادغام کتابخانه ملی در نهاد کتابخانه‌های عمومی از ابتدا غیرقانونی بود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر غیر قانونی بودن ادغام کتابخانه ملی با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: ادغام این دو نهاد از ابتدا غیرقانونی بود و منتفی شدن آن به معنای آن است که رئیس جمهور و شورای عالی اداری پی به این مغایرت قانونی برده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/4525.jpg ادغام,کتابخانه,ملی,در,نهاد,کتابخانه‌های,عمومی,از,ابتدا,غیرقانونی,بود Icana

"جواد آرین منش" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به منتفی شدن طرح ادغام کتابخانه ملی با نهاد کتابخانه‌های عمومی، این تصمیم را از ابتدا را نادرست و به دور از نگاه کار‌شناسی دانست و گفت: این تصمیم شورای عالی اداری نادرست بود چرا که به طور واضح و مشخص با قانون مغایرت داشت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار خرسندی از منتفی شدن این ادغام تاکید کرد: ادغام یک سازمان دولتی در یک نهاد غیر دولتی به طور مشخصی غیرقانونی است و علاوه بر نقض قانون صدماتی را برای هر دو بخش در پی داشت که متاسفانه در ابتدای طرح این ادغام مورد توجه قرار نگرفت.

آرین منش با تاکید بر اینکه سازمان کتابخانه ملی و نهاد کتابخانه‌های عمومی هر دو براساس مصوبه مجلس تاسیس شده بودند، خاطر نشان کرد: هر گونه تغییر و یا تحول در ساختار‌های این دو نهاد باید بر اساس نظر و اراده مجلس شورای اسلامی باشد در غیر این صورت فاقد وجاهت قانونی است.

وی سازمان کتابخانه ملی را نهاد مهم فرهنگی در کشور دانست و افزود: اهتمام تمامی دستگاه‌های فرهنگی باید در جهت ارتقا جایگاه فرهنگی و کارکرد‌های نهاد‌های این حوزه در کشور باشد و از طرح‌هایی که گمان می‌رود ضربه‌ای به بحث‌ها و دستگاه‌های فرهنگی وارد سازد، به جد پرهیز شود.

آرین منش توجه به قانون را مهم‌ترین وظیفه همه مردم در هر جایگاهی توصیف و تصریح کرد: طرح‌ها، برنامه‌ها و تصمیم گیری‌ها علاوه بر اینکه باید بر اساس دید آینده نگر و کار‌شناسی تدوین شده باشد در ابتدای امر باید بر مبنای قانون تدوین شده و از اعمال سلیقه در آن پرهیز شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از منتفی شدن ادغام نهاد کتابخانه‌ها و کتابخانه ملی خبر داده و هر گونه تغییر در این دو نهاد را منوط به بررسی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet