حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 10:54:55
سرویس فرهنگی
ابراهیمی با اشاره به تدریس نامه حضرت علی به مالک اشتر در دانشگاه‌های بولیوی:

مسئولان از شیوه حکومت‌داری ائمه و معصومین در اداره کشور بهره گیرند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با انتقاد از استفاده صرفا ناصحانه از دستورات و سخنان ائمه در امور مختلف، بر ضرورت فرهنگ‌سازی درباره این دستورالعمل‌ها تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: حکومت باید دنبال پیاده کردن این دستورات و سنت‌ها در اداره کشور باشد.
مسئولان از شیوه حکومت‌داری ائمه و معصومین در اداره کشور بهره گیرند عضو فراکسیون روحانیون مجلس با انتقاد از استفاده صرفا ناصحانه از دستورات و سخنان ائمه در امور مختلف، بر ضرورت فرهنگ‌سازی درباره این دستورالعمل‌ها تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: حکومت باید دنبال پیاده کردن این دستورات و سنت‌ها در اداره کشور باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/485.jpg مسئولان,از,شیوه,حکومت‌داری,ائمه,و,معصومین,در,اداره,کشور,بهره,گیرند Icana

" حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با اشاره به تدریس نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر در دانشگاه‌های کشور بولیوی و ضرورت استفاده از چنین مواردی در کشور خودمان گفت: نامه امام علی(ع)  به مالک اشتر، چند سال پیش به عنوان بهترین سند مدیریت در سازمان ملل به ثبت رسید؛ زیرا ایشان در این نامه مطالب مهم و آنچه را یک حکومت لازم دارد، گنجانیده است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس با بیان اینکه ما در تمامی ابعاد و امور کشور، ارتباط لازم با معارف اهل بیت و معارف دین را نداریم؛ ‌افزود: حقیقت امر این است که فعالیت‌ها و کارهایی که در کشور انجام می‌شود، بیشتر مبتنی بر خط مشی غربی است که قریب به اتفاق آن یا ترجمه‌شده از متون غربی است و یا اگر نوشتاری هم وجود دارد، بنای اصلی و ساختار آن غربی است.

رئیس فراکسیون مساجد درخصوص فراگیر شدن چنین دستورالعمل‌های جامع و جهان‌شمولی که از ائمه باقی مانده است، توضیح داد: باید درباره این دستورالعمل‌ها فرهنگ‌سازی شود؛ البته این موارد حکومتی است و حکومت باید دنبال پیاده کردن اینها باشد؛ همچنان که رسالة‌الحقوق امام سجاد(ع) یک متن زیبا و جامع است که همه ابعاد زندگی انسان، از اعتقاد تا اجتماع را دربرمی‌گیرد و یا خطبه‌های نهج‌البلاغه که همه ابعاد زندگی را در خود دارد.

ابراهیمی با انتقاد از استفاده صرفا ناصحانه از دستورات و سخنان ائمه در امور مختلف، ‌اضافه کرد: با کمال تاسف ما فقط از این موارد استفاده ناصحانه می‌کنیم و آنها را به عنوان نصیحت و موعظه مورد استفاده قرار می‌دهیم و به صورت جدی در پی آن نبودیم که از آنها در متن جامعه و دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

عضو فراکسیون روحانیون تاکید کرد: اگر جامعه ما بخواهد یک جامعه دینی شود، قطعا باید رویکرد آن در معارف اهل بیتی شود؛ ‌زیرا روش و سنت و شیوه نبی اسلام و اهل بیت می‌تواند بهترین زندگی را ایجاد کند؛ البته نظام به این سمت حرکت کرده و می‌کند، اما فرهنگ غربی همچنان در کشور نفوذ دارد و تا آن فرهنگ عوض شود، زمانی را باید صرف کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet