حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 11:56:12
سرویس اقتصادی

انتقاد میگلی‌نژاداز بی‌ثباتی و غیرمتخصص‌گرایی در وزارت نفت

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر مشکل نبود تخصص و ثبات در مدیران نفتی، گفت: تغییر روزمره مدیران وزارت نفت و برکناری مدیران باتجربه و توانمند، توأمان با عدم همکاری مجموعه دولت با این وزارتخانه در زمان تحریم‌ها، امیدها و آرزوهای برنامه چهارم توسعه را بر باد داد.
انتقاد میگلی‌نژاداز بی‌ثباتی و غیرمتخصص‌گرایی در وزارت نفت عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر مشکل نبود تخصص و ثبات در مدیران نفتی، گفت: تغییر روزمره مدیران وزارت نفت و برکناری مدیران باتجربه و توانمند، توأمان با عدم همکاری مجموعه دولت با این وزارتخانه در زمان تحریم‌ها، امیدها و آرزوهای برنامه چهارم توسعه را بر باد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/5538.jpg انتقاد,میگلی‌نژاداز,بی‌ثباتی,و,غیرمتخصص‌گرایی,در,وزارت,نفت Icana

"غلامعلی میگلی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: بی‌ثباتی فزاینده در مجموعه وزارت نفت و عزل و نصب‌های روزمره در این وزارتخانه، بنیان‌های مهم‌ترین منبع تأمین بودجه کشور را متزلزل کرده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و بندر دیلم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بزرگترین منبع درآمدی کشور 70 میلیونی ما متکی به صنعت نفت است و چنانچه این صنعت توسعه پیدا نکند، همه امور کشور مختل می‌شوند.

 

مشکل وزارت نفت، مدیریت افراد غیرمتخصص است

وی با بیان این که وزارت نفت یک وزارتخانه تخصصی است و در بدنه اجرایی خود به نیروهای متخصص نیاز دارد، گفت: در چند سال گذشته به‌ویژه در دوران تصدی میرکاظمی، عزل و نصب‌های ماهانه، هفتگی و روزانه در این وزارتخانه به وجود آمد و بدتر آن که مدیران جدید این دستگاه تخصصی از خارج از بدنه صنعت نفت آمدند و روی صندلی‌های مدیریت این وزارتخانه نشستند.

میگلی‌نژاد تأکید کرد: بزرگترین اشتباه مدیریتی میرکاظمی در وزارتش، جایگزین کردن نیروهای تازه وارد و غیرمتخصص به جای مدیران توانمند و باتجربه بود.

 

دولت، میرکاظمی را قبول نداشت

به گفته این نماینده مردم در مجلس، از آنجا که مجموعه دولت نیز رابطه خوبی با میرکاظمی نداشت، با وی همکاری نمی‌کرد.

وی توضیح داد: همزمانی بی‌توجهی دولت به مجموعه وزارت نفت و عزل و نصب‌های بی‌مورد و نامطلوب در بدنه این وزارتخانه، آن هم در زمان تحریم‌ها، امیدها و آرزوهای برنامه چهارم توسعه را بر باد داد.

نماینده دور هشتم مجلس افزود: در چند سال گذشته هیچ وقت مدیریت وزارت نفت ثبات نسبی هم نداشته و ارکان این صنعت بزرگ ملی، همواره ناپایدار و متزلزل بوده است.

وی این پرسش را مطرح کرد که آیا یک قرن تجربه نفتی در کشور ظرفیت آن را نداشت که دست‌کم یک دوره پنج ساله با ثبات در مدیریت وزارت نفت تجربه کنیم؟

 

وزارت نفت سیاسی نیست

نماینده مردم بوشهر گفت: نگاه دولت به وزارت نفت، باید به طور 100 درصدی تخصصی و فارغ از مسائل سیاسی روز باشد تا بتواند شاخص‌های مدیریتی این وزارتخانه را ارتقا بدهد.

 

این وزارت نفت مناسب جهاد اقتصادی نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که وضعیت کنونی وزارت نفت، از هر زمان دیگری نامناسب‌تر است، یادآور شد: اصلا شایسته نیست که سال جهاد اقتصادی را با سقوط مدیریت نفتی آغاز کرده‌ایم و امیدواریم در سریع‌ترین زمان ممکن این وضعیت به طرز شایسته‌ای تغییر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet