حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 10:34:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_

جایگاه حقوقی سرپرست وزارت ورزش و جوانان از نگاه بهارستانی‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به انقضای مدت انتخاب سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان اظهار داشتند: سرپرستی ‏عباسی بیشتر از چند روز نمی تواند ادامه یابد لذا انتخاب سرپرست برای وزارتخانه ورزش و جوانان غیر قانونی بوده و تنها راه برون ‏رفت این وزارتخانه از مشکلات موجود انتخاب وزیر می باشد‎. ‎
جایگاه حقوقی سرپرست وزارت ورزش و جوانان از نگاه بهارستانی‌ها نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به انقضای مدت انتخاب سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان اظهار داشتند: سرپرستی ‏عباسی بیشتر از چند روز نمی تواند ادامه یابد لذا انتخاب سرپرست برای وزارتخانه ورزش و جوانان غیر قانونی بوده و تنها راه برون ‏رفت این وزارتخانه از مشکلات موجود انتخاب وزیر می باشد‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/238.jpg جایگاه,حقوقی,سرپرست,وزارت,ورزش,و,جوانان,از,نگاه,بهارستانی‌ها Icana

منقضی شدن مدت انتخاب سرپرست وزارت ورزش و جوانان

درهمین ارتباط عضو کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل این که مدت انتخاب سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان منقضی شده است لذا انتخاب عباسی به عنوان سرپرست بعد از گذشت 6 ماه از تشکیل وزارتخانه غیر قانونی می باشد.

غلامرضا اسد الهی نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: رئیس جمهور باید در مهلت 3 ماهه اول سال برای وزارتخانه ورزش سرپرست تعیین می کرد و درحال حاضر که 6 ماه از تصویب این وزارتخانه می گذرد انتخاب عباسی به عنوان سرپرست در وزارتخانه ورزش غیر قانونی است.

وی افزود: طبق ماده 598 مجازات اسلامی استفاده غیر قانونی از اموال دولت جرم محسوب می شود و با توجه به این که ادامه فعالیت سازمان ملی جوانان تربیت بدنی غیر مجاز می باشد هر هزینه ای که از سوی این دو سازمان در امر ورزش و جوانان صرف شود غیر قانونی می باشد.

اسدالهی در ادامه تاکید کرد: رئیس جمهور بهتر است بجای این که سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان انتخاب نماید هرچه سریعتر وزیر را به مجلس معرفی نماید.

وی با اشاره به بلاتکلیفی ورزشکاران و مدیران ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: البته انتخاب سرپرست برای اداره کردن وضعیت ورزش و جوانان در این برهه از زمان که هزینه هایی در جهت انجام مسابقات ملی و بین المللی نیاز مند می باشد می تواند تا حدودی مشکلات پیش رو را حل نماید.

 

سرپرستی عباسی بیشتر از چند روز نمی تواند ادامه یابد

همچنین نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب محمد عباسی وزیر تعاون که با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت ورزش وجوانان معرفی شده است گفت: این انتخاب غیر قانونی است و رئیس جمهور موظف است در اولین فرصت وزیر وزارت ورزش و جوانان را معرفی کند.

مسلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه بیش از 5 ماه از مصوبه مجلس مبنی بر تاسیس وزارت ورزش و جوانان می گذرد گفت: طبق قانون، دولت تنها 3 ماه برای معرفی وزیر به منظور تصدی وزارت ورزش و جوانان مهلت داشت و اقدام احمدی نژاد با معرفی سرپرست با توجه به اتمام مهلت دولت در تعیین وزیر غیر قانونی است.

وی درادامه با بیان اینکه سرپرست این وزارتخانه نمی تواند 3 ماه متصدی این امر باشد افزود: اداره وزارت ورزش و جوانان به صورت سرپرستی غیر قانونی است و قانونا احمدی نژاد باید در اولین فرصت نسبت به معرفی وزیر اقدام کند و این سرپرستی نمی تواند بیش از چند روز طول بکشد.

 

انتخاب سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان جایگاه قانونی ندارد

همچنین نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با توجه به تاخیر صورت گرفته در معرفی وزیر ورزش و جوانان به مجلس انتخاب سرپرست برای این وزارتخانه جایگاه قانونی ندارد.

هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با تعیین سرپرست برای اداره وزارت ورزش و جوانان گفت: تعیین سرپرست برای چنین وزارتخانه ای که در معرفی وزیر آن به مجلس هم کوتاهی شده جایگاه قانونی ندارد و بهتر بود که رئیس جمهور که بر تعامل و همکاری تاکید دارد به جای انتخاب محمد عباسی برای سرپرستی این وزارتخانه شخصی را برای تصدی پست وزارتخانه به مجلس معرفی می کرد.

وی همچنین در رابطه با انتخاب محمد عباسی برای سرپرستی وزات ورزش و جوانان افزود: اگر چه انتخاب سرپرست در محدوده اختیارات رئیس جمهور است و نمی تواند به آن ورود کرد اما سنخیت و ارتباط کاری شخص مورد نظر با وزارتخانه مربوطه مساله ایست که رئیس جمهور باید آن را مدنظر قرار می داد که با انتخاب وزیر تعاون برای سرپرستی وزات ورزش و جوانان این اصل را زیر پاگذاشته است.

مقدسی با بیان اینکه وضعیت وزارت ورزش و جوانان یک وضعیت استثنایی است اظهار داشت: با تخلف و تاخیری که در معرفی وزیر درخصوص این وزارتخانه به مجلس صورت گرفته انتخاب سرپرست ضرورتی نداشته و رئیس جمهور باید هر چه زودتر وزیر مربوطه را به مجلس معرفی نماید.

 

انتخاب وزیر تنها راه برون رفت از مشکلات موجود

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: وزارت ورزش و جوانان وضعیتی متفاوت از سایر وزارتخانه ها دارد و رئیس جمهور باید به جای انتخاب سرپرست هرچه زودتر نسبت به انتخاب وزیر اقدام نماید.

سید حسین تقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، تنها راه برون رفت از مشکلات موجود وزارت ورزش و جوانان را انتخاب وزیر دانست و در رابطه با انتخاب سرپرست برای این وزارتخانه گفت: اگر چه طبق قانون اساسی انتخاب وزیر و سرپرست در محدوده اختیارات دولت است اما با توجه به شرایط کنونی و اینکه وزارت ورزش و جوانان وضعیتی متفاوت از سایر وزارتخانه ها دارد رئیس جمهور باید وزیر را برای تصدی پست وزارتخانه هرچه زودتر به مجلس معرفی می کرد.

وی درادامه با اشاره به حذف تیم امید ایران از بازی های المپیک لندن اظهار دا شت: این باخت و مشکلاتی از این قبیل که خسارات زیادی را برای ما به همراه دارد که با انتخابات وزیر و مشخص شدن برنامه ها و چارچوب های کاری می توان بر این مشکلات و معضلات غلبه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet