ایام محرم 1398
1390/04/06 11:18:50
سرویس سیاسی

ناآرامی در استانبول به دنبال ردصلاحیت یک نماینده پارلمان ترکیه

پس از ردصلاحیت یکی از نمایندگان منتخب پارلمان ترکیه، اعتراضاتی در شهر استانبول برگزار شد که با دخالت پلیس، به خشونت کشیده شد.
ناآرامی در استانبول به دنبال ردصلاحیت یک نماینده پارلمان ترکیه پس از ردصلاحیت یکی از نمایندگان منتخب پارلمان ترکیه، اعتراضاتی در شهر استانبول برگزار شد که با دخالت پلیس، به خشونت کشیده شد. https://cdn.icana.ir/d/019/7492.jpg ناآرامی,در,استانبول,به,دنبال,ردصلاحیت,یک,نماینده,پارلمان,ترکیه Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از الجزیره انگلیسی، در پی رد صلاحیت یکی از نمایندگان منتخب کرد پارلمان ترکیه به اتهام رابطه با گروه های تروریستی، موجی از اعتراض کردهای ترکیه در مناطق مختلف استانبول به راه افتاد که با دخالت پلیس برای متفرق کردن معترضین و شلیک گاز اشک آور روبه رو شد.
در پی رد صلاحیت این نماینده منتخب از سوی دادگاه عالی ترکیه، تمامی نماینده های مورد حمایت حزب طرفدار کردها در ترکیه به نام "صلح و دموکراسی" تهدید کردند جلسات پارلمانی را تحریم خواهند کرد.
"هاتیپ دایکل" پیش از این و در سال ۲۰۰۹ میلادی به اتهام انجام تبلیغات سیاسی به نفع شورشیان در مناطق کردنشین به ۲۰ ماه زندان محکوم  شده بود.
دایکل یکی از چندین نامزد شرکت کننده در انتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن است که مورد حمایت حزب کرد بود.
درانتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن ترکیه حزب "عدالت و توسه" به رهبری "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور توانست با کسب بیش از ۵۰ درصد از آراء اکثریت کرسی های پارلمان را به خود اختصاص دهد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet