ایام محرم 1398
1390/04/06 11:04:03
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش:‏

نقشه جامع علمی، راه رسیدن به اهداف چشم‌انداز را تسهیل می‌کند ‏

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آینده‌ای نزدیک موضوع نقشه جامع علمی کشور را در کمیسیون مورد بحث ‏و بررسی قرار خواهیم داد و با دعوت از وزارتخانه‌های مرتبط از جمله آموزش و پرورش ، علوم و معاونت علمی فناوری رییس‌جمهور ‏که ارکان اصلی اجرایی کردن این نقشه هستند می‌خواهیم گزارش خود را به کمیسیون ارائه دهند تا اگر در راه اجرای آن موانعی ‏وجود دارد در راه تسهیل شرایط گام برداریم‎. ‎
نقشه جامع علمی، راه رسیدن به اهداف چشم‌انداز را تسهیل می‌کند ‏ یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آینده‌ای نزدیک موضوع نقشه جامع علمی کشور را در کمیسیون مورد بحث ‏و بررسی قرار خواهیم داد و با دعوت از وزارتخانه‌های مرتبط از جمله آموزش و پرورش ، علوم و معاونت علمی فناوری رییس‌جمهور ‏که ارکان اصلی اجرایی کردن این نقشه هستند می‌خواهیم گزارش خود را به کمیسیون ارائه دهند تا اگر در راه اجرای آن موانعی ‏وجود دارد در راه تسهیل شرایط گام برداریم‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/7928.jpg نقشه,جامع,علمی،,راه,رسیدن,به,اهداف,چشم‌انداز,را,تسهیل,می‌کند,‏ Icana

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: قطعا نقشه جامع علمی کشور راه رسیدن به اهداف چشم انداز بیست ساله را تسهیل کرده و مسیر را به ما نشان می‌دهد؛ در واقع این نقشه حکم نورافکنی را دارد که مسیر را برای رسیدن به نقطه مطلوب روشن می‌کند و موجبات ارتقا و پیشرفت علمی کشور را در پی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: در این مسیر نباید باری به هر جهت حرکت کنیم و دستگاه‌های علمی دولتی و غیردولتی باید همسنگ، هدفمند و هماهنگ عمل کنند تا به اهداف این نقشه و چشم‌انداز بیست ساله دست یابیم.

وی افزود: ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و ارتقای سطح علمی دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش پیامدهای اجرایی شدن نقشه جامع علمی خواهد بود، اما در عین حال اجرایی شدن چنین نقشه‌ای نیازمند اراده و عزم عمومی و جدی در دستگاه‌ها دارد.

کریمی خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی دارد در جهت وضع قوانین و مقررات مورد نیاز و نیز حمایت‌های بودجه‌ای و اعتباری کمک‌های لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه نظام آموزش و تعلیم و تربیت ما باید در چارچوب نظامی که نقشه علمی نشان می‌دهد حرکت کند گفت: ما در رقابت با کشورهای منطقه و دیگر کشورها هستیم اما اگر بخواهیم در رشته‌های علمی به یافته‌های خود بسنده کنیم راه به جایی نخواهیم برد، البته این بدان معنا نیست که استقلال و خودباوری را دنبال نکنیم چرا که قطعا یکی از اهداف نقشه جامع علمی این است که ما به درجه‌ای از خوداتکایی، خودباوری و استقلال علمی در آینده دست یابیم.

به گفته این عضو کمیسیون آموزش مجلس این بدان معناست که ما در تعامل با دیگر کشورها باید مراودات علمی با دانشگاه‌های دنیا و مجامع علمی پژوهشی داشته باشیم، البته خط قرمز ما رژیم صهیونیستی و آمریکا است که به دلیل سیاست‌های سلطه‌جویانه انگیزه‌ای برای ارتباط با آنها نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet