خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/06 11:33:14
سرویس فرهنگی
انتقاد فدایی از بی‌توجهی وزارت ارشاد به مسائل فرهنگی استان‌ها

وزارت ارشاد بودجه پیش‌بینی شده برای توسعه عدالت فرهنگی را در کجا هزینه کرده است؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اظهار نارضایتی از عملی نشدن طرح توسعه عدالت فرهنگی در استان‌ها با وجود گذشت دو سال از شروع این طرح، تاکید کرد: اگر وزارت ارشاد برنامه مدونی داشت با بودجه‌ای که برای این طرح پیش بینی شده بود می‌توانستیم شاهد حرکت‌هایی هر چند کوچک در این زمینه باشیم اما بی‌برنامگی این مرجع فرهنگی موجب شد این طرح در حد شعار باقی بماند.
وزارت ارشاد بودجه پیش‌بینی شده برای توسعه عدالت فرهنگی را در کجا هزینه کرده است؟ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اظهار نارضایتی از عملی نشدن طرح توسعه عدالت فرهنگی در استان‌ها با وجود گذشت دو سال از شروع این طرح، تاکید کرد: اگر وزارت ارشاد برنامه مدونی داشت با بودجه‌ای که برای این طرح پیش بینی شده بود می‌توانستیم شاهد حرکت‌هایی هر چند کوچک در این زمینه باشیم اما بی‌برنامگی این مرجع فرهنگی موجب شد این طرح در حد شعار باقی بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/479.jpg وزارت,ارشاد,بودجه,پیش‌بینی,شده,برای,توسعه,عدالت,فرهنگی,را,در,کجا,هزینه,کرده,است؟ Icana

"صمدفدایی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، طرح ایجاد هشت منطقه فرهنگی در کشور را در زمان مطرح شدن آن را نقطه امیدی در جهت شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های سینمایی در تمامی کشور عنوان کرد و گفت: حدود ۲ سال پیش که این طرح از جانب ارشاد در راستای عدالت محوری دولت دهم مطرح شد امیدوار بودیم که نیم نگاهی به مسائل فرهنگی شهرستان‌ها صورت گیرد و حوزه فیلم، رسانه‌های تصویری و سینما در شهرستان‌ها تحول روبه جلویی داشته باشد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار نارضایتی از گذشت دوسال از زمان شروع آن و عدم عملی شدن توسعه عدالت فرهنگی در کشور افزود: اگر وزارت ارشاد برنامه مدونی داشت با بودجه‌ای که برای این موضوع پیش بینی شده بود می‌توانستیم شاهد حرکت‌هایی هر چند کوچک در این زمینه باشیم اما بی‌برنامگی این مرجع فرهنگی باعث شد این طرح در حد شعار باقی بماند.

فدایی با تاکید بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروی انسانی موجود در شهرستان‌ها خاطر نشان کرد: در ابتدای امر باید از شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران ارشد این وزارتخانه سوال پرسید که چه برنامه‌ای داشتید و با چه سیاستی حرکت کردید که امروز هیچ اثر عملی در خصوص این طرح در کشور دیده نمی‌شود؟

وی با اظهار تاسف از حمایت کم رنگی که از مسائل فرهنگی شهرستان‌ها به عمل می‌آید، گفت: سیاست درست و برنامه ریزی عملی برای تبیین برنامه‌های طرح عدالت فرهنگی در ارشاد دیده نمی‌شود و اینکه شاهد هیچ رونق قابل توجهی در حوزه فرهنگی در شهرستان‌ها، متناسب با پتانسیل‌های آن‌ها نیستیم نیز ناشی از همین موضوع است.

با گذشت کمتر از دو سال از طرح ایجاد هشت منطقه فرهنگی وزارت ارشاد و معاونت سینمایی این وزارتخانه، هنوز اتفاق شایان ذکری در این حوزه نیفتاده و این طرح همانند بسیاری از طرح‌ها، در حد شعار باقی مانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet