ایام محرم 1398
1390/04/06 11:39:56
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی:

آگهی‌های دولتی باید عادلانه بین نشریات فعال در چارچوب نظام توزیع شود

عضو کمیسیون فرهنگی بر ضرورت توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی بین نشریاتی که در چارچوب نظام فعالیت می‌کنند، تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: این آگهی‌ها در واقع کمکی به مطبوعات و یارانه مختصری برای آنها است تا بتوانند سرپا بایستند.
آگهی‌های دولتی باید عادلانه بین نشریات فعال در چارچوب نظام توزیع شود عضو کمیسیون فرهنگی بر ضرورت توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی بین نشریاتی که در چارچوب نظام فعالیت می‌کنند، تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: این آگهی‌ها در واقع کمکی به مطبوعات و یارانه مختصری برای آنها است تا بتوانند سرپا بایستند. https://cdn.icana.ir/d/019/6350.jpg آگهی‌های,دولتی,باید,عادلانه,بین,نشریات,فعال,در,چارچوب,نظام,توزیع,شود Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌وگو با خانه ملت (www.icana.ir) با اشاره به اعلام خبری مبنی بر حذف انحصار اعطای آگهی دولتی به یکی از روزنامه‌های دولتیگفت: این آگهی‌ها به مطبوعات اعم از روزنامه، هفته‌نامه و ماهنامه داده می‌شود و پیش از این میان تمام مطبوعات توزیع می‌شد که در واقع کمکی به مطبوعات و یارانه مختصری برای آنها بود تا بتوانند سرپا بایستند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه از مقطعی به بعد متوجه شدیم تمامی این آگهی‌ها سر از روزنامه ایران درآورده و در انحصار این روزنامه شده است، افزود: با اعتراضاتی که از سوی اهالی مطبوعات و کمیسیون فرهنگی و سایر مقامات نسبت به این اقدام صورت گرفت، قرار شد سال گذشته این دستور لغو شود و متوجه شدیم که معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده در سال جدید انحصار اعطای آگهی دولتی به یکی از روزنامه‌های دولتی در ضوابط بودجه سال 90حذف شده است.

وی با توضیح اینکه نباید آگهی‌های دولتی و یارانه‌ها به هر مطبوعه‌ای تعلق بگیرد، اظهار کرد: اینگونه نیست که آگهی‌های دولتی و یارانه‌ها به هر مطبوعه‌ای تعلق بگیرد و هر نشریه‌ای که چاپ شود، هر چه دلش خواست بنویسد و به آن پول و آگهی هم داده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه آگهی دولتی سهمیه‌ای است، تاکید کرد: نشریاتی که در جهت افکار انقلاب، نظام، هدایت افکار عمومی جامعه گام برمی‌دارند و خطوط قرمز نظام را رعایت می‌کنند و به نشریات زرد هم معروف نیستند، حق استفاده از این آگهی‌ها را دارند.

جعفری ادامه داد: البته کسی حق ندارد این آگهی‌ها را به یک روزنامه دولتی خاص بدهد که بقیه محروم شوند زیرا ما معتقدیم آگهی‌های دولتی باید بین تمامی مطبوعاتی که در چارچوب نظام مشغول فعالیت هستند، توزیع شود. کمیسیون فرهنگی به این روند اعتراضات زیادی کرد و منتظر اقدام دولت بودیم که به‌تازگی آقای محمدزاده اعلام کردند که به روال سابق برمی‌گردد.

دستور محمود احمدی‌نژاد به نهادها و سازمان‌های زیرمجموعه دولت که آنها را موظف کرده بود آگهی‌های خود را فقط در اختیار روزنامه ایران قرار دهند و از چاپ آگهی در سایر رسانه‌ها خودداری کنند، اعتراض مدیران مسوول نشریات و اعضای کمیسیون فرهنگی را به دنبال داشتکه علی لاریجانی با ابلاغ نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری، لغو انحصار آگهی‌های دولتی از روزنامه دولتی را در مهرماه سال 1389 ابلاغ کرد وبه‌تازگی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده در سال جدید انحصار اعطای آگهی دولتی به یکی از روزنامه‌های دولتی در ضوابط بودجه سال 90حذف شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet