ایام محرم 1398
1390/04/06 13:24:35
سرویس سیاسی
خباز:

ریشه حادثه هفتم تیر در نفاق و انحراف بود

نماینده کاشمر با اشاره به تلاش شهید بهشتی برای مقابله با جریان‏های انحرافی اوایل انقلاب، گفت: بهشتی، شهید راه مبارزه با انحراف و نفاق بود.
ریشه حادثه هفتم تیر در نفاق و انحراف بود نماینده کاشمر با اشاره به تلاش شهید بهشتی برای مقابله با جریان‏های انحرافی اوایل انقلاب، گفت: بهشتی، شهید راه مبارزه با انحراف و نفاق بود. https://cdn.icana.ir/d/019/7942.jpg ریشه,حادثه,هفتم,تیر,در,نفاق,و,انحراف,بود Icana

"محمدرضا خباز" در گفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به سالروز حادثه هفتم تیر، گفت: ریشه حادثه هفتم تیر را باید در نفاق و انحراف جستجو کرد، در سال 60 منافقان و منحرفان هر کدام از طریقی درصدد بودند تا زمینه انحراف انقلاب و از بین بردن شخصیت‎های انقلابی را فراهم کنند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‎آباد در مجلس، افزود: این جریان‎های منحرف، در تلاش بودند تا پیش از ترور افراد، شخصیت آنها را از بین ببرند و زمینه را برای دستیابی به اهداف خود فراهم کنند، نکته‏ای که با رهنمودهای رهبرکبیرانقلاب، خنثی شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تلاش منافقان برای از میان برداشتن چهره‌های تاثیرگذار در اوایل انقلاب، اظهار کرد: زمانی که نقشه‎های منافقان و منحرفان به دلیل روشنگری‏های رهبر کبیرانقلاب اجرایی نشد، آنها خواستند تا با ترور شخصیت‌ها به اهداف خود دست پیدا کنند.

وی با بیان این موضوع که بنی صدر و عواملش در آن زمان خواهان انحراف اسلام و جدایی اسلام از روحانیت بودند، گفت: شهید بهشتی در برابر هجمه‏های منافقان و منحرفان ایستادگی کرد، نکته‏ای که در نهایت موجب شهادت این چهره‏ انقلابی و چند تن از یارانش را در پی داشت.

خباز در پایان با اشاره به جریان انحرافی ایجاد شده در جامعه امروز کشور، خاطرنشان کرد: در سی‎سال پیش نیز ما شاهد وقوع این قبیل اتفاق‏ها بودیم، دیگر آزموده را آزمودن خطاست، مردم در آن سال‎ها با تکیه بر راهنمایی‏های رهبری از مشکلات نجات پیدا کردند، هم‏اکنون نیز تکیه بر ولایت فقیه، راه خروج از این مسائل است.

روزهفتم تیر سال ۱۳۶۰بر اثر انفجار بمب، در سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی، سید‌"محمد‌ حسینی بهشتی" رئیس دیوان عالی کشور همراه با دهها تن از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی کشور به شهادت رسیدند. این حادثه از جمله اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق ـ‌ منافقین ـ در سالهای اولیه پس از پیروزی انقلاب محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet