ایام محرم 1398
1390/04/07 11:30:47
سرویس سیاسی

3 شرط نمایندگان مستقل برای بازگشت به پارلمان ترکیه

نمایندگان مستقل و طرفدار کردها سه شرط خود را برای حضور به جلسات پارلمانی اعلام کردند.
3 شرط نمایندگان مستقل برای بازگشت به پارلمان ترکیه نمایندگان مستقل و طرفدار کردها سه شرط خود را برای حضور به جلسات پارلمانی اعلام کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/7491.jpg 3,شرط,نمایندگان,مستقل,برای,بازگشت,به,پارلمان,ترکیه Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه دیلی نیوز ترکیه، نمایندگان مستقل طرفدار کردها منتخب پارلمان ترکیه که در اعتراض به رد صلاحیت یکی از نمایندگان کرد تهدید به تحریم جلسات پارلمانی کرده بودند سه شرط خود را برای شرکت در جلسات پارلمانی اعلام کردند.
حزب طرفدار کردها، شرط اول خود را آزادی"هاتیپ دایکل" (نماینده کرد بازداشتی) و اعمال مصونیت قضایی در قبال نمایندگان پارلمان اعلام کرد.
شرط دوم این حزب آغاز اصلاحات حقوقی از سوی دولت وشرط  سوم نیز اعمال اصلاحات اساسی در قانون اساسی برای آزادی زندانیان سیاسی از جمله دایکل پیش از تعطیلات تابستان است.
چندی پیش کمیسیون عالی انتخاباتی ترکیه اعلام کرد "هاتیپ دایکل" نامزد مورد حمایت حزب کردها به دلیل محکومیت به مشارکت در عملیات تروریستی صلاحیت حضور در پارلمان جدید این کشور را ندارد.
دایکل پیش از این ودر سال ۲۰۰۹ میلادی به اتهام انجام تبلیغات سیاسی به نفع شورشیان در مناطق کردنشین به ۲۰ ماه زندان محکوم  شده بود.
دایکل یکی از چندین نامزد شرکت کننده در انتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن است که مورد حمایت حزب کردها بود.
در انتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن ترکیه حزب "عدالت و توسه" به رهبری "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور توانست با کسب بیش از ۵۰ درصد از آراء اکثریت کرسی های پارلمان را به خود اختصاص دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet