ایام محرم 1398
1390/04/06 14:25:00
سرویس فرهنگی
دستغیب با اشاره به منتفی شدن ادغام کتابخانه ملی در نهاد کتابخانه‌های عمومی:

استقلال کتابخانه ملی، صیانت از جایگاه رفیع فرهنگی آن است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس لغو ادغام کتابخانه ملی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را گامی در جهت صیانت از جایگاه کتابخانه ملی دانست و تاکید کرد: استقلال کتابخانه ملی، صیانت از جایگاه رفیع فرهنگی آن است و این نهاد قابل ادغام با هیچ نهاد غیردولتی دیگری نیست.
استقلال کتابخانه ملی، صیانت از جایگاه رفیع فرهنگی آن است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس لغو ادغام کتابخانه ملی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را گامی در جهت صیانت از جایگاه کتابخانه ملی دانست و تاکید کرد: استقلال کتابخانه ملی، صیانت از جایگاه رفیع فرهنگی آن است و این نهاد قابل ادغام با هیچ نهاد غیردولتی دیگری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/4524.jpg استقلال,کتابخانه,ملی،,صیانت,از,جایگاه,رفیع,فرهنگی,آن,است Icana

"سید احمدرضا دستغیب(علی اصغر)" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، ضمن اظهار رضایت از منتفی شدن ادغام کتابخانه ملی با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: کتابخانه ملی دارای حساسیت‌های خاص است و ادغام این  کتابخانه با هر نهاد و سازمان دیگری به جهت حساسیت نگهداری از اسناد خاص و ویژه به صلاح نیست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تفاوت کارکرد و شرح مسئولیت‌های نهاد کتابخانه‌ ملی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تصریح کرد: در تمامی کشور‌ها محلی مانند کتابخانه ملی با حساسیت خاص به دلیل نگهداری از مدارک و اسناد ویژه به صورت سازمان مستقل اداره می‌شود چرا که فعالیت مجزایی از کاری که نهاد کتابخانه‌های عمومی در شهر‌های دیگر انجام می‌دهد، دارد.

وی ادامه داد: نهاد کتابخانه‌های عمومی قابلیت واگذاری دارد و در شهر‌های بزرگ می‌تواند توسط شهرداری‌ها اداره شود و اگر در آینده شهر‌های کوچک و یا روستاهای ما نیز خودکفا شوند، این امکان برای اداره توسط نهاد‌های مردمی همانند شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و شورا‌ها وجود دارد اما این امکان در خصوص کتابخانه ملی هرگز امکان پذیر نیست و نمی‌توان آن را به بخش غیردولتی واگذار کرد و یا آن را با بخش غیردولتی ادغام کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از منتفی شدن ادغام نهاد کتابخانه‌ها و کتابخانه ملی خبر داده و هر گونه تغییر در این دو نهاد را منوط به بررسی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet