حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 16:55:11
سرویس سیاسی

انتقاد فراکسیون مستعفی پارلمان بحرین از شرایط گفتگوی ملی

رهبر حزب وفاق بحرین با انتقاد از شرایط گفتگوی ملی اعلام کرد که موضع نهایی این حزب در مورد شرکت در گفتگو تا فردا سه شنبه مشخص می‌شود.
انتقاد فراکسیون مستعفی پارلمان بحرین از شرایط گفتگوی ملی رهبر حزب وفاق بحرین با انتقاد از شرایط گفتگوی ملی اعلام کرد که موضع نهایی این حزب در مورد شرکت در گفتگو تا فردا سه شنبه مشخص می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/284.jpg انتقاد,فراکسیون,مستعفی,پارلمان,بحرین,از,شرایط,گفتگوی,ملی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب وفاق بحرین بزرگترین فراکسیون پارلمانی را در  پارلمان بحرین داشت.
پیش از این ، فراکسیون وفاق با داشتن 18 کرسی در اعتراض به سرکوب دولتی اعتراضات مردمی، استعفا داد.
" علی سلمان " رهبر حزب وفاق بحرین اعلام کرد: حزب وفاق تاکنون موضعی در مورد شرکت در گفتگوی ملی اتخاذ نکرده است ولی موضع نهایی حزب حداکثر تا فردا سه شنبه اعلام می شود.
سلمان در ادامه گفت: شرایط کنونی بحرین، موفقیت گفتگوی ملی را با مشکل مواجه می کند و آن را شکست می دهد.
رهبر حزب وفاق با ابراز تاسف شدید از دادن ریاست کمیته گفتگوی ملی به " خلیفه الظهرانی " رئیس مجلس نمایندگان، گفت: رئیس مجلس نمایندگان به اصلاحات ایمان ندارد پس چگونه می خواهد گفتگوی ملی را به پیش ببرد.
سلمان اضافه کرد: ظهرانی بیشتر از خود " ملک حمد بن عیسی آل خلیفه " ( پادشاه ) سلطنت طلب تر است.
وی در ادامه گفت: نمایندگان مخالفی که اکثریت پارلمان را در اختیار داشتند، به حاشیه رانده شدند. حزب وفاق که 18 کرسی از 40 کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار داشت به عنوان اقلیت در این گفتگوی ملی مطرح شده است. از حزب وفاق خواسته شد تا با پنج عضو در گفتگویی که میان 300 شخصیت برگزار می شود شرکت کند.
وی شروط حزب وفاق برای شرکت در گفتگوی ملی را آزادی زندانیان سیاسی، توقف محاکمه معترضین و اجرای آزادی های عمومی در کشور عنوان کرد.
فراکسیون وفاق در فوریه گذشته در اعتراض به سرکوب معترضین برای رفع تبعیض میان شیعیان و اهل تسنن استعفا داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet