خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/06 13:07:11
سرویس فرهنگی
اولیا با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی خبر داد:

بررسی آئین‌نامه استفاده از اراضی خارج از محدوده قانونی شهرها

عضو ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از جلسه اخیر شورای مذکور خبر داد و گفت: در این جلسه طرح جامع شهر ملارد و آیین‌نامه استفاده از اراضی خارج از محدوده قانونی شهرها مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی آئین‌نامه استفاده از اراضی خارج از محدوده قانونی شهرها عضو ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از جلسه اخیر شورای مذکور خبر داد و گفت: در این جلسه طرح جامع شهر ملارد و آیین‌نامه استفاده از اراضی خارج از محدوده قانونی شهرها مورد بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/7682.jpg بررسی,آئین‌نامه,استفاده,از,اراضی,خارج,از,محدوده,قانونی,شهرها Icana

"علی اکبر اولیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: در این جلسه طرح جامع شهر ملارد بررسی شد و با توجه به مشکلاتی که داشت، قرار شد کمیته دقیق‌تر به بررسی آن بپردازد و نتیجه نهایی را به شورا اعلام کند؛ زیرا این شهر از شهرهای اطراف تهران است که با جمعیت و تراکم بسیار بالایی مواجه است و عدم توانایی مسوولین در تامین سطوح آموزشی و درمانی و غیره، ساکنان آن را با مشکل روبرو کرده است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس به مشکلات این طرح اشاره کرد و افزود: مشکلاتی نظیر پایین بودن سرانه آموزش، معابر کم‌عرض، ساختمان‌های غیرمجازی که ساخته شده و سایر مسائل عدیده، از جمله مشکلاتی است که مجموعه شهرهای اطراف تهران از جمله ملارد با آن مواجه هستند و با توجه به پاسخگو نبودن این طرح به نیازهای متعددی که این شهر دارد، قرار شد بررسی بیشتری بر روی آن صورت بگیرد.

وی به طرح توسعه و عمران ناحیه جنوب غربی استان خراسان رضوی با مرکزیت تربت حیدریه، ‌به عنوان دستور دیگر این جلسه اشاره و اعلام کرد: مجموعه مراکز سکونتی کشور در قالب نواحی مختلفی تعریف شده‌اند که ارتباطات این مناطق با یکدیگر و تعاملاتی که دارد، مورد بررسی قرار می‌گیرد و به کم و کسری‌هایی که دارد، پرداخته می‌شود.

عضو ناظر در شورای عالی شهرسازی توضیح داد: ناحیه، نگاه کلانتری از شهر دارد و ضرورت‌ها و نیازهایی را که در مجموعه شهر و روستاهای اطراف آن وجود دارد، بررسی می‌کند؛ این گزارش در صورت تصویب به عنوان سندبالادستی باید برای مشاورین طرح جامع شهری ملاک عمل باشد و سند توسعه شهرها از این طرح‌ها استخراج می‌شود.

وی ادامه داد: در دستور این جلسه همچنین آیین‌نامه استفاده از اراضی در خارج از محدوده قانونی شهرها که چندین بار در دستور قرار گرفته و مطرح نشده است، قرار گرفته بود که شورای عالی شهرسازی باید آن را برای ساخت و سازهای خارج از محدوده تصویب کند.

بر اساس اعلام اولیا جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، دو هفته یکبار و به صورت مرتب برگزار می‌شود و جلسه بعد نیز دوشنبه آینده خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet