حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 17:30:08
سرویس اجتماعی
حیات مقدم:

مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت‌ دستگاه قضا است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در رابطه با مبارزه با مفسدان اقتصادی که در اولویت دستگاه قضایی کشور قرار گرفته، گفت: طبق گفته رئیس دستگاه قضا مبارزه و محاکه مفسدان اقتصادی در اولویت قوه قضاییه کشور قرار خواهد گرفت، این رئیس دستگاه قضایی کشور است که سیستم را هدایت و مدیریت می‌کند و حق دارد که اولویت ان را نیز تعیین کند.
مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت‌ دستگاه قضا است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در رابطه با مبارزه با مفسدان اقتصادی که در اولویت دستگاه قضایی کشور قرار گرفته، گفت: طبق گفته رئیس دستگاه قضا مبارزه و محاکه مفسدان اقتصادی در اولویت قوه قضاییه کشور قرار خواهد گرفت، این رئیس دستگاه قضایی کشور است که سیستم را هدایت و مدیریت می‌کند و حق دارد که اولویت ان را نیز تعیین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7872.jpg مبارزه,با,مفاسد,اقتصادی,اولویت‌,دستگاه,قضا,است Icana

" خلیل حیات مقدم" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در رابطه با نگرانی‌های رئیس قوه قضاییه در مورد برخی از قضات تصریح کرد: رئیس دستگاه قضایی اعلام کرده‌اند که در برخی موارد شنیده می‌شود فلان کارمند و قاضی رشوه دریافت کرده‌اند که این موارد بسیار بسیار کم است.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موارد به ندرت روی می‌دهد و شاید سال‌های متمادی زمان ببرد که چنین موردی در سیستم قضایی کشور مشاهده و تکرار شود.

وی همچنین افزود: دستگاه قضایی کشور یکی از حساس‌ترین دستگاه‌های اجرایی کشور است و به همین دلیل تمامی اقدامات آن با حساسیت و برنامه‌ریزی خاصی انجام می‌شود.

این نماینده مجلس در رابطه با مبارزه با مفسدان اقتصادی خاطرنشان کرد: طبق گفته رئیس دستگاه قضا مبارزه و محاکه مفسدان اقتصاد در اولویت قوه قضاییه کشور قرار خواهد گرفت، این رئیس دستگاه قضایی کشور است که سیستم را هدایت و مدیریت می‌کند و حق دارد که اولویت آن را تعیین کند.

حیات مقدم تاکید کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی همیشه جزء اولویت‌ها بوده و با آن برخورد شده است.

"آیت‌الله صادق آملی لاریجانی" در همایش سراسری قوه قضائیه با اشاره به اصل 156 قانون اساسی وظایف دستگاه قضا را بسیار سنگین عنوان کرد و افزود: متاسفانه در گوشه و کنار عنوان می شود که فلان قاضی یا کارمند رشوه گرفته است هر چند که تعداد این افراد کم است ولی چهره دستگاه قضا را مخدوش می کند.

وی افزود: البته با نظارت خوب دستگاه‌های نظارتی به خصوص دادسرای انتظامی قضات و دیوان عالی کشور وضعیت خوبی داریم.

رئیس دستگاه قضا مبارزه با مفاسد اقتصادی را اولویت اول قوه قضائیه عنوان کرد وگفت: محاکمه مفسدان اقتصادی ادامه دارد و برخورد قوه بدون تبعیض ومقتدرانه است ما مصمم هستیم تا نهایت پیش رویم. ضعیف کشی شان قوه نیست وهیچ خللی در این راه به وجود نیامده است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet