خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/04/07 13:06:00
سرویس سیاسی
سید فاضل موسوی:

پایبندی به اخلاق سیاسی منتخبان مردم را از منیّت‌ها دور می‌کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: پایبندی به اخلاق سیاسی منتخبان مردم را از منیّت‌ها دور می‌کند.
پایبندی به اخلاق سیاسی منتخبان مردم را از منیّت‌ها دور می‌کند عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: پایبندی به اخلاق سیاسی منتخبان مردم را از منیّت‌ها دور می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/381.jpg پایبندی,به,اخلاق,سیاسی,منتخبان,مردم,را,از,منیّت‌ها,دور,می‌کند Icana

سید"فاضل موسوی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: کسانی که می‌خواهند به حوزه‌های تقنینی، تصمیم گیری و مدیریتی برای اداره کشور وارد شوند باید با جامع‌نگری، استدلال و منطق خود را برای سایر سلائق سیاسی تشریح کنند.

نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک سیاستمدار هر جا و هر زمان سخن نمی‌گوید، تصریح کرد: این فرد با لحاظ کردن شرایط و اوضاع کشور، حدود و چارچوب‌های قانونی و ارزشی را در اتخاذ مواضع لحاظ می‌کند، چون فقط با پایبندی به اخلاق سیاسی است که می‌تواند برای کشور و نظام مفید باشد.

وی با اشاره برگزاری انتخابات مجلس نهم در اسفندماه سال جاری، افزود: عرصه سیاست محل تضارب آراء است، کسی که ظرفیت تحمل دیدگاه‌ها و نگاه‌های مختلف را در این عرصه ندارد، نباید خود را در معرض رأی و انتخاب مردم قرار دهد چراکه برای توجیه افکارش متوسل به تخریب دیگران می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید بر اینکه تعهد به باورهای اسلامی، اصول اخلاقی، موازین و ضوابط قانونی، منتخبان مردم را از منیّت‌ها و خواست‌های فردی دور می‌کند، اظهار کرد: نامزدهایی که در رقابت‌های سیاسی به معیارهای یاد شده پایبند نباشند، نه تنها نمی‌توانند در اصلاح، ساخت و توسعه کشور نقش آفرینی کنند بلکه آسیب جدی به مصالح، آرمان‌ها و برنامه‌های پیشرفت نظام می‌زنند.

وی درباره وظیفه دستگاه‌های نظارتی در قبال بی‌اخلاقی‌های سیاسی، تاکید کرد: قوه قضائیه با نامزدهایی که بدون سند و مدرک به رقبای خود اتهام می‌زنند باید قاطع برخورد نماید چون این اقدامات اعتماد مردم را نسبت به مسئولان کشور خدشه‌دار می‌کند.

انتخابات مجلس نهم روز جمعه ۱۲ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet