هدر موبایل
1390/04/06 17:25:30
سرویس اجتماعی
انتقاد رئیس کمیسیون آموزش از طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها:

وضعیت حجاب دانشگاه‌ها را نامطلوب تر از جامعه نمی‌دانیم

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که نمی توان مانع حضور همزمان دختر و پسر در دانشگاه شد گفت: این ۲ جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند.
وضعیت حجاب دانشگاه‌ها را نامطلوب تر از جامعه نمی‌دانیم رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که نمی توان مانع حضور همزمان دختر و پسر در دانشگاه شد گفت: این 2 جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/988.jpg وضعیت,حجاب,دانشگاه‌ها,را,نامطلوب,تر,از,جامعه,نمی‌دانیم Icana

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در خصوص جزئیات طرح حجاب و عفاف در دانشگاه ها بابیان اینکه این طرح نشات گرفته از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف است،گفت:اطلاع دقیقی از جزئیات طرحی که وزارت علوم برای حجاب و عفاف در دانشگاه ها داده در دست نیست .

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها برای اجرای طرح حجاب وعفاف را نادرست دانست و گفت: طرح حجاب و عفاف در کل کشور باید اجرا شود و مختص دانشگاه‌های نیست .

وی با بیان اینکه دانشگاه های ما انعکاسی از جامعه ما هستند گفت: روابط زن و مرد و دختر و پسر تنها در دانشگاه نیست که باید بر اساس ضوابط اسلامی باشد بلکه لازم است که در سطح جامعه نیز روابط براساس موازین اسلامی باشد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تفکیک جنسیتی به مفهوم دیوارکشیدن در دانشگاه‌ها نیست تصریح کرد: نمی توان مانع حضور همزمان دختر و پسر در دانشگاه‌ها شد چرا که ما  فضا واعتبارات  انجام این کار را نداریم.

عباسپور تهرانی فرد ادامه داد: جداسازی دختر پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد چرا که این دو جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند.

وی افزود: در تفکیک جنسیتی هدف این است که اگر برای یک واحد درسی 10گروه تشکیل می شود مثلا سه گروه برای آقایان باشد و 7گروه برا ی خانم ها و ما فراتر از این را امکان پذیر نمی دانیم.

وی تاکید کرد: تفکیک جنسیتی تا به آنجا می تواند پیش رود و انجام گیرد که ضربه ای به برنامه تحصیلی دانشجویان وارد نکند.

عباسپور با بیان اینکه همان رابطه ای که در جامعه میان زن و مرد حاکم است در دانشگاه ها نیز وجود دارد و به چشم می خورد گفت: ما وضعیت دانشگاه ها را نامطلوب تر از جامعه نمی دانیم.

وی با بیان اینکه دولت دراجرای طرح حجاب و عفاف در جامعه تعلل کرده است گفت:حاکم شدن حجاب و عفاف در جامعه نیازمند کار فرهنگی است و ارتباط اسلامی بین زن و مرد باید برای این دو جنس هم در دانشگاه و هم در سطح جامعه تفهیم شود.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet