حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 14:15:00
سرویس بین الملل
جهانگیر زاده:

برقراری ارتباط با مصر به دقت بررسی شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارات وزیر امور خارجه مصر را مقدمه خوبی برای برقراری روابط مناسب تهران با قاهره خواند و تصریح کرد: پرهیز از تعجیل و ضرورت تمهید مقدمات، اصلی‌ترین کار ایران در این شرایط است.
برقراری ارتباط با مصر به دقت بررسی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارات وزیر امور خارجه مصر را مقدمه خوبی برای برقراری روابط مناسب تهران با قاهره خواند و تصریح کرد: پرهیز از تعجیل و ضرورت تمهید مقدمات، اصلی‌ترین کار ایران در این شرایط است. https://cdn.icana.ir/d/019/725.jpg برقراری,ارتباط,با,مصر,به,دقت,بررسی,شود Icana

"جواد جهانگیرزاده" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به اعلام آمادگی مصر برای از سرگیری رابطه با ایران و حماس، گفت: پرهیز از تعجیل  و ضرورت تمهید مقدمات، اصلی‌ترین کار ایران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه رابطه‌ دو کشورایران و مصر 34 سال دارای مشکل بوده است، خاطرنشان کرد:  ایران با مصر در مسائل مهم بین‌المللی به خصوص در رابطه با فلسطین و ر‍‍ژیم صهیونیستی دارای مواضع متفاوتی بوده  و حتی بحث پناه بردن شاه فراری ایران به مصر روابط تهران و قاهره را سالها دارای یک گسست اساسی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهره‌گیری از فرصت به وجود آمده یک امر ضروری است، اما شتابزدگی و عدم برنامه‌ریزی لازم و یا تمهید مقدمات کافی برای این کارمی‌تواند در ایجاد یا تداوم روند روابط اختلال ایجاد کند.

جهانگیرزاده با اعلام آنکه باید ازاظهارات شتابزده جلوگیری کرد، ادامه داد: چنین اظهاراتی از سوی وزیر خارجه مصرمی‌تواند مقدمه خوبی برای برقراری یک رابطه مناسب باشد، البته باید بدانیم که وجود یا برقراری چنین رابطه‌ای حتما مورد سوءنیت و حسادت برخی کشورهای قدرتمند جهانی  و به خصوص ر‍ژیم صهیونیستی خواهد شد.

وی با بیان آنکه این کشورها به شدت نگران چنین ارتباطی بین تهران و قاهره هستند، تاکید کرد:  باید با هوشیاری و دقت لازم این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان آنکه این رابطه سطوح متفاوتی را می تواند در بر بگیرد، تصریح کرد: اگر تدابیر لازم برای این کار به درستی انجام گیرد و قدم‌های مناسبی برداشته شود روابط  دوکشورمی تواند تا عالی‌ترین سطوح  روابط ارتقاء یابد.

وی ادامه داد: اما اگر از سرگیری روابط با شتابزدگی باشد، مطمئنا نمی‌توانیم از چنین روابطی به نفع جهان اسلام  بهره کافی ببریم.

محمد العرابی  روز گذشته رسما سکان‌دار وزارت خارجه مصر شد.

وزیر امور خارجه مصر دیروز- یکشنبه- اعلام کرد که  با تمامی قدرت‌هایی که نظام حسنی مبارک، رییس جمهورمخلوع مصر آن را دشمن کشور می‌دانست مثل ایران و حماس، ارتباط برقرار خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet