عید سعید غدیرخم
1390/04/06 17:15:22
سرویس اجتماعی
امیری خامکانی:

قانون برای مقابله با افزایش کرایه حمل ونقل عمومی راهکار دارد

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در کشور، گفت: بالا رفتن هزینه‌ها مشکلاتی را در کشور به وجود آورده است، ادامه این روند نه تنها در بخش حمل و نقل بلکه در تمامی بخش‌ها ممکن است، باعث ایجاد تورم افسار گسیخته در کشور، کاهش تولید، تعدیل نیرو وافزایش بیکاری در کشور شود.
قانون برای مقابله با افزایش کرایه حمل ونقل عمومی راهکار دارد عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در کشور، گفت: بالا رفتن هزینه‌ها مشکلاتی را در کشور به وجود آورده است، ادامه این روند نه تنها در بخش حمل و نقل بلکه در تمامی بخش‌ها ممکن است، باعث ایجاد تورم افسار گسیخته در کشور، کاهش تولید، تعدیل نیرو وافزایش بیکاری در کشور شود. https://cdn.icana.ir/d/019/4917.jpg قانون,برای,مقابله,با,افزایش,کرایه,حمل,ونقل,عمومی,راهکار,دارد Icana

"حسین امیری خامکانی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با اشاره به افزایش کرایه  15 درصدی کرایه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف بعد از هدفمندکردن یارانه‌ها امری طبیعی است.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وقتی حامل‌های انرژی افزایش قیمت داشته باشند قیمت‌های خدماتی، تولیدی و صنعتی به همان نسبت افزایش خواهد داشت، زمانی قیمت‌ها از طریق هدفمندی یارانه‌ها افزایش پیدا می‌کند هزینه‌های جانبی دیگر نیز در پی آن افزایش پیدا می‌کند.

وی در رابطه با پیدا کردن راه‌حل برای این مشکل افزود: راه‌کار این مورد در قانون پیش بینی شده است که دولت و مجلس باید آن را مد نظر قرار دهند، در قانون پیش‌بینی شده که دولت باید 30 درصد از مبلغ محل آزادسازی قیمت‌ها و هدفمند کردن یارانه‌ها را به واحدهای تولیدی و خدماتی دهد تا افزایش قیمت‌ها برای آنها مشکلاتی را ایجاد نکند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به هرحال از یک طرف افزایش قیمت‌ها مردم را دچار مشکل می‌کند و از طرفی دیگر جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و کرایه حمل و نقل عمومی، واحدهای خدماتی این حوزه را دچار مشکل می‌کند.

وی تاکید کرد: بنابراین برای حل این مشکل در قانون پیش‌بینی شده که 30 درصد از کل مبلغ آزاد شده  از هدفمندی‌یارانه‌ها به واحدهای خدماتی، تولیدی، صنعتی و... داده شود.

امیری خامکانی گفت: دولت باید با عجله و قبل از هر چیز این 30 درصد را پرداخت کند، انتظار می‌رفت همزمان با واریز یارانه‌ها در اول‌هر ماه به حساب مردم سهم واحدهای بخش‌های مختلف در کشور نیز پرداخت شود تا دچار مشکل نشود.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس اظهار کرد: تا چه زمان می‌توان با دستورو آیین‌نامه قیمت‌ها را ثابت نگه داشت و از طرفی دیگر شاهد بالا رفتن هزینه‌ها بود.

وی بیان داشت: ادامه این روند  نه تنها در بخش حمل و نقل بلکه در تمامی بخش‌ها ممکن است، باعث ایجاد تورم افسار گسیخته در کشور، کاهش تولید، تعدیل نیرو وافزایش بیکاری در کشور ‌شود.

"مهدی چمران" رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعلام کرده بود که نرخ کرایه‌ها براساس تفاهم مشترک با استانداری و فرمانداری بوده است و استانداری وفرمانداری نیز گزارش‌های تخلفات را به ما اعلام کنند؛ اما تاکنون استاندار اعتراضی نکرده است، این در حالی است که "مرتضی تمدن" استاندارتهران معتقد است که افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌ها خلاف مصوبات است وکرایه‌ها قرار بود ۲۵تومان افزایش یابد نه ۱۱۰تومان.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet