ایام محرم 1398
1390/04/07 13:20:03
سرویس اقتصادی
جعفری با تشریح مکانیزم وزارت کشاورزی برای خرید تضمینی گندم:

دست دلالان از بازار گندم کوتاه می‌شود

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با یادآوری حضور تلخ واسطه‌ها و دلال‌ها در جریان خرید گندم کشاورزان در سال ۹۰، از تصمیم مجلس و وزارت کشاورزی برای مقابله با ابن افراد سودجو خبر داد و گفت: امسال مکانیزم خرید گندم به‌گونه‌ای است که اجازه نمی‌دهد واسطه‌ها و دلال‌ها در جریان خرید گندم نقشی داشته باشند و حاصل زحمات کشاورزان را به هیچ بخرند.
دست دلالان از بازار گندم کوتاه می‌شود سخنگوی کمیسیون کشاورزی با یادآوری حضور تلخ واسطه‌ها و دلال‌ها در جریان خرید گندم کشاورزان در سال 90، از تصمیم مجلس و وزارت کشاورزی برای مقابله با ابن افراد سودجو خبر داد و گفت: امسال مکانیزم خرید گندم به‌گونه‌ای است که اجازه نمی‌دهد واسطه‌ها و دلال‌ها در جریان خرید گندم نقشی داشته باشند و حاصل زحمات کشاورزان را به هیچ بخرند. https://cdn.icana.ir/d/019/6125.jpg دست,دلالان,از,بازار,گندم,کوتاه,می‌شود Icana

"عیسی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از تغییر مکانیزم خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد و گفت: سال گذشته روال بر این بود که کشاورزان گندم خود را برای فروش به سیلوها می‌بردند و در آنجا کارشناسان سیلوها گندم کشاورزان را ارزیابی و قیمت گذاری می‌کردند، اما امسال این روند به علت‌‎های سوء استفاده‌هایی که سال گذشته انجام شد، اصلاح شده است.

نماینده مردم کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امسال دیگر خبری از واسطه‌هایی که در برابر سیلوهای گندم کمین می‌کردند و گندم کشاورزان را به بهانه کم کیفیت بودن به بهای ناچیز از چنگ آنان در می‌آوردند، نخواهد بود، زیرا امسال سیلوها موظف شده‌اند تمام گندم تولیدی کشاورزان را با هر کیفیتی که باشد بخرند.

 

کشاورزان نگران فروش گندم خود نباشند

وی همچنین افزود: سیلوها به جای برگرداندن گندم کشاورزان به بهانه کم کیفیت بودن یا سن زدگی موظفند به ازای هر درصد سن زدگی 10 تومان از قیمت تضمینی اعلام شده برای گندم کم کنند و گندم کشاورزان را بخرند تا دیگر جایی برای حضور دلال‌ها، واسطه‌ها و کارچاق‌کن‌ها وجود نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در تشریح حذف دلال‌ها از روند خرید گندم، گفت: سال گذشته در مراکزی که زیر نظر وزارت بازرگانی گندم کشاورزان را می‌خریدند، عده‌ای از کارشناسان با واسطه‌ها هم‌دست شده بودند و با این بهانه که آفت گندم کشاورزان بالا است، از خرید گندم کشاورزان خودداری می‌کردند و در این زمان واسطه‌هایی که بیرون این مراکز منتظر کشاورزان بودند، این گندم را به قیمت ناچیز از کشاورزان می‌خریدند و با همکاری واسطه خود در سیلوها به قیمت تضمینی اعلام شده به دولت می‌فروختند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس، تأکید کرد: مشکلات ناشی از حضور دلال‌ها در جریان خرید گندم برطرف شده است و کشاورزان از بابت فروش گندم تولیدی خود به سیلوها نگران نباشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet