هدر موبایل
1390/04/06 16:09:10
سرویس اقتصادی
محمدی در باره هجوم آفت سن به مزارع کشور هشدار داد

90؛ سال مهمانی سن‌ها بر مزارع گندم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که آفت «سن» به بسیاری از کشتزارهای گندم کشور آسیب زده است، سال ۹۰ را سال طغیان سن تعبیر کرد و گفت: وزارت کشاورزی اقدام‌های خوبی برای اطلاع‌رسانی درباره آفت سن انجام داد، اما به نظر می‌رسد باید برنامه دقیق‌تری برای مقابله با سن در سال‌های آینده پیش‌بینی شود.
90؛ سال مهمانی سن‌ها بر مزارع گندم عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که آفت «سن» به بسیاری از کشتزارهای گندم کشور آسیب زده است، سال 90 را سال طغیان سن تعبیر کرد و گفت: وزارت کشاورزی اقدام‌های خوبی برای اطلاع‌رسانی درباره آفت سن انجام داد، اما به نظر می‌رسد باید برنامه دقیق‌تری برای مقابله با سن در سال‌های آینده پیش‌بینی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6123.jpg 90؛,سال,مهمانی,سن‌ها,بر,مزارع,گندم Icana

"اقبال محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از آلوده شدن بخش چشمگیری از مزارع گندم کشور به آفت سن، خبر داد و گفت: مزارع گندم ما همواره با سن‌زدگی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما امسال سال طغیان سن در مزارع گندم کشور است و با وجود تلاش‌های وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان، متأسفانه حجم بالایی از گندم تولیدی کشور به واسطه سن‌زدگی آسیب دیده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مبارزه با آفت سن بر اساس برنامه‌ای مدون و دقیق باید از امسال به طور جدی در دستور کار کشاورزان و وزارت کشاورزی قرار گیرد تا در سال‌های آینده دیگر شاهد هجوم آفت سن به مزارع کشور نباشیم.

وی با بیان این که سِن‌زدگی مزارع گندم باعث کاهش کیفیت گندم تولیدی کشور می‌شود، تأکید کرد: رسیدن به خودکفایی در تولید گندم و حرکت به سمت صادرات گندم نیازمند این است که کشور ما به عنوان تولیدکننده گندم با کیفیت در جهان مطرح و شناخته شود تا بتوانیم بخشی از بازار گندم جهان را به تصرف خود درآوریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: از همین رو کشاورزان و مدیران ما باید با کسب اطلاعات و آگاهی لازم درباره نحوه مبارزه با آفت سن، برای حذف آن از مزارع گندم برنامه‌ریزی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet