ایام محرم 1398
1390/04/07 14:11:07
سرویس فرهنگی
اکرمی در واکنش به ساخت مستند زندگی پیامبر از سوی بی بی سی:

وزارت ارشاد از همه ظرفیت‌های خود برای مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با محکوم کردن طرح ساخت مستند پیامبر اسلام از سوی شبکه خبرپراکنی بی بی سی، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد باید بدون تسامح از همه ظرفیت‌های خود برای مقابله با اینگونه تهاجمات فرهنگی استفاده کند.
وزارت ارشاد از همه ظرفیت‌های خود برای مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با محکوم کردن طرح ساخت مستند پیامبر اسلام از سوی شبکه خبرپراکنی بی بی سی، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد باید بدون تسامح از همه ظرفیت‌های خود برای مقابله با اینگونه تهاجمات فرهنگی استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2742.jpg وزارت,ارشاد,از,همه,ظرفیت‌های,خود,برای,مقابله,با,جنگ,نرم,دشمن,استفاده,کند Icana

"سید رضا اکرمی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر مقابله جدی با ساخت مستند زندگی پیامبر اسلام از سوی بنگاه خبری بی بی سی، در تشریح مواضع کشور‌های غربی در برابر شخصیت ائمه اسلام گفت: کشورهای غربی به دلیل توسعه روز افزون اسلام در دنیای غرب دچار وحشت شده‌اند و با اقدامات فرهنگی از قبیل ساخت فیلم علیه اسلام و پیامبر عظیم الشان تلاش می کنند گرایش مردم به سمت اسلام را کم کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی مخالفت با اسلام و مسلمانان را دارای سابقه تاریخی کهن دانست و افزود: به دلیل تاثیرگذاری  پیامبر گرامی اسلام، مستکبران همیشه در پی تضعیف و تخریب جایگاه و مقام ایشان بوده‌اند ولی هیچگاه موفق به این کار نشده‌اند.

اکرمی با تاکید بر وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی برای مقابله جدی و بدون تسامح با اینگونه تهاجمات فرهنگی خاطر نشان کرد: باید از کانال‌ها و ابزارهای فرهنگی روز دنیا از قبیل فیلم، موسیقی و سینما برای رویارویی با اینگونه اقدامات در جریان جنگ نرم بهره گرفت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید سردمدار مبارزه با جریان ضداسلامی غرب باشد، تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی در تمامی این سال‌ها با سیاست دوستانه پیش رفته و همیشه با کسانی که از روی نادانی دست به تبلیغات منفی می‌زنند با مدارا رفتار کرده است تا از این طریق آنها را متوجه اشتباهاتشان کند اما سکوت در برابر قدرت‌هایی که نیت‌های آن‌ها بر ما روشن است غیر قابل قبول است.

اکرمی تولید فیلم در خصوص دفاع از شخصیت حضرت رسول (ص) را وظیفه فرهنگیان و فیلمسازان جمهوری اسلامی اعلام کرد و خواستار حضور همه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet