ایام محرم 1398
1390/04/06 16:56:12
سرویس سیاسی
موسی قربانی:

حادثه هفتم تیر بسیاری از توطئه‌های دشمنان را بی‌اثر کرد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی حادثه هفتم تیر را از شوم‌ترین نقشه‌های دشمنان برای انقلاب اعلام کرد و گفت: همین اتفاق موجب شد تا بسیاری از توطئه‌های دیگر که بعد از هفتم تیر روی داد نیز به برکت خون شهدای هفتم تیر بی‌اثر باشد.
حادثه هفتم تیر بسیاری از توطئه‌های دشمنان را بی‌اثر کرد عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی حادثه هفتم تیر را از شوم‌ترین نقشه‌های دشمنان برای انقلاب اعلام کرد و گفت: همین اتفاق موجب شد تا بسیاری از توطئه‌های دیگر که بعد از هفتم تیر روی داد نیز به برکت خون شهدای هفتم تیر بی‌اثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/392.jpg حادثه,هفتم,تیر,,بسیاری,از,توطئه‌های,دشمنان,را,بی‌اثر,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "موسی قربانی" نماینده قائنات در گفت وگو با نشریه " آوای خراسان جنوبی" در آستانه سالروز حادثه تروریستی هفتم تیر سال 60 که منجر به شهادت سید "محمدحسین بهشتی" و 72 تن از یارانش در محل حزب جمهوری اسلامی شد به ابراز نظرات خود در این باره پرداخته است که متن آن به این شرح است:

 

حاج آقا بفرمایید که هدف دشمنان از اجرای توطئه هفتم تیر در محل حزب جمهوری در تهران چه بود و چه تاثیری در آینده انقلاب اسلامی داشت؟

نظام ما ارزش‌هایی دارد که مورد قبول هر انسان بیدار و دارای وجدان سالم است از همین رو استکبار جهانی به‌شدت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به تکاپو افتاد تا اجازه ندهند این نهال نوپا، پا بگیرد. دلیل آن هم همین شرایط فعلی است که می‌بینید. یعنی با وجود تمام مشکلاتی که برای ما درست کرده‌اند، انقلاب و نظام ما به‌عنوان الگویی در منطقه مطرح شده و مردم کشورهای منطقه عدالت محوری و ظلم ستیزی را از ملت ایران یاد می‌گیرند. در همان زمان نیز دشمنان خواستند به هر نحوی که شده نظام نو پای جمهوری اسلامی را سرکوب کنند تا از سرایت افکار مردم ایران به کشورهای خودشان جلوگیری کنند. از همین رو به هر دری زدند تا ایجاد مشکل کنند. یکی از شوم‌ترین نقشه‌های آنها هم مربوط به حادثه هفتم تیر بود که تعداد زیادی از نیروهای تعیین‌کننده نظام را از قوای مختلف شهید کردند. اگر چنین حوادثی در کشوری دیگر روی دهد به‌طور حتم دولت‌های آن کشورها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد کرد. حساب کنید که یک نظام حکومتی در یک روز رئیس قوه مقننه، تعداد زیادی از نمایندگان و نیز شخصیت‌های بسیاری را از دست بدهد، در این حالت با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شود؟ در چنین شرایطی برخی نمایندگان مجلس روی برانکارد و ویلچر در مجلس حاضر شدند تا مجلس از حد نصاب نیافتد. و این طور بود که خوشبختانه ملت ما هوشیارتر شد و دستگاه‌ها افراد جایگزین را معرفی کردند تا کشور به کار و حیات خود ادامه دهد. همین اتفاق موجب شد تا بسیاری از توطئه‌های دیگر که بعد از هفتم تیر روی داد نیز به برکت خون شهدای هفتم تیر بی‌اثر باشد.

 

با توجه به در پیش داشتن انتخابات مجلس به‌نظر شما مسئولیت جلوگیری از دخالت احتمالی در انتخابات به‌عهده چه کسی است و اصولگرایان در این انتخابات باید چه روشی اتخاذ کنند؟

مجریان انتخابات مشخص هستند. در نظام ما دستگاه‌های متولی این امر وزارت کشور به‌عنوان مجری و شورای نگهبان به‌عنوان ناظر هستند که حضور دارند. به‌نظر من وظیفه مستقیم نیز بر عهده این 2 دستگاه و به‌خصوص شورای نگهبان است که از وظیفه خطیر و جایگاه رفیعی برخوردار است. شورای نگهبان نیز باید اهرم‌های نظارتی خود را فعال کرده و با بی‌طرفی کامل رفت‌وآمدها و تحرکات را زیر نظر بگیرند و هر اشاره‌ای را که موجب می‌شود رای مردم با جو‌سازی‌ یا استفاده از قدرت از مسیر خود خارج شود، تحت نظر قرار دهند.من اعتقاد دارم شورای نگهبان باید بر رفتار و عملکرد افرادی که متوسل به این ابزار می‌شوند، به دقت نظارت داشته باشد. فردی که با استفاده از ابزار غیرقانونی بخواهد وارد مجلس شود به‌طور حتم نمی‌تواند سوگندنامه نمایندگی را بخواند. در عرصه عمومی هم رسانه‌ها باید کار خود را انجام داده و هویت افرادی را که می‌خواهند با ابزار نامشروع وارد مجلس شوند را به همه معرفی کنند.

 

در روزهای ابتدایی هفته اجلاس بین‌المللی مبارزه جهانی با تروریسم در تهران برگزار شد، این اجلاس چه نفعی برای ایران در منطقه و جهان خواهد داشت و کشورهای غربی به برگزاری چنین اجلاسی چطور نگاه می‌کنند؟

این اقدام حرکت بسیار سازنده و خوبی بود و کشورهایی که در این اجلاس حضور داشتند باید خود را بیشتر از گذشته در نظام بین‌المللی باور کنند. نباید این طور باشد که یک ابرقدرت نظرات خود را بر سایز کشورها تحمیل کند. این کشورها باید در مجامع بین‌المللی حضور داشته باشند تا بتوانند افشاگری کنند. الان می‌بینیم که آمریکا در هر یک از کشورهای منطقه یک جور صحبت می‌کند که از نظر من همه اینها استفاده ابزاری از حقوق بشر است. من اعتقاد دارم برگزاری چنین اجلاس‌های موجب می‌شود تا کشورهای استکباری نتوانند کشورهای کوچک‌تر را استعمار کرده و مورد مزاحمت قرار دهند.سؤال دیگر این‌که رئیس‌جمهور وزیر تعاون را به‌عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان معرفی کرد.

 

آیا این امر با توجه به اصل 135 قانون اساسی که مطرح کرده است رئیس‌جمهور فقط برای 3 ماه می‌تواند برای یک وزارتخانه سرپرست معرفی کند، قانونی است؟

باید این امر بررسی شود که رئیس‌جمهور زمان اجرای تاریخ را از چه زمانی در نظر گرفته. در حال حاضر مهلت 3 ماهه رئیس‌جمهور پایان یافته است. البته نباید این را هم نباید نادیده گرفت که نمی‌توان وزارت ورزش و جوانان را به حال خود رها کرد. ما دلایل خود را داشته‌ایم و گاهی هم دیدیم که دوستان از مقام معظم رهبری اجازه و مهلت گرفته‌اند. بالاخره باید این دستگاه را اجرایی کرد که اگر بخواهیم از راه قانونی اقدام کنیم کمی زمان می‌برد.

 

و سؤال آخر این‌که با توجه به قرار گرفتن در آستانه مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، بفرمایید که تاسی از فرمایشات ایشان در وحدت جهان اسلام و سرکوب قدرت‌های استعماری چه تاثیری خواهد داشت؟

اگر رهنمودهای پیغمبر و آنچه ایشان برای آن رسول شده‌اند را در زندگی فردی و اجتماعی خود سرلوحه کارها قرار داده و به آنها عمل کنیم، حتما دنیا متحول خواهد شد. همان‌طور که تا زمان اجرای این دستورات در عربستان هیچ مشکلی وجود نداشت و جنگ سال‌های دیرینه اوس و خزرج از بین رفت و همه اینها در سایه عمل به رهنمودهای پیامبر بود که ما هم باید به آنها عمل کنیم. الان هم هر گاه فضای کشور تا حدودی معنوی شده و مردم به احکام اسلام روی آورده‌اند، دیده‌ایم که دعواها و کشمکش‌ها هم کاهش یافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet