ایام محرم 1398
1390/04/06 16:30:42
سرویس اقتصادی
وای به روزی که بگندد نمک

دلقپوش: علت اصلی معوقات و زد و بندهای غیرقانونی،‌ بانک‌ها هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این که در طرح تحقیق و تفحص از بانک‌ها،‌ شیوع تبانی و زد و بندهای غیرقانونی در سیستم بانکی محرز شده است،‌ گفت: عملکرد برخی از بانک‌های که خود را جلوتر از قانون تصور می‌کنند در نظم اقتصادی کشور اختلال‌های اساسی ایجاد کرده است.
دلقپوش: علت اصلی معوقات و زد و بندهای غیرقانونی،‌ بانک‌ها هستند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این که در طرح تحقیق و تفحص از بانک‌ها،‌ شیوع تبانی و زد و بندهای غیرقانونی در سیستم بانکی محرز شده است،‌ گفت: عملکرد برخی از بانک‌های که خود را جلوتر از قانون تصور می‌کنند در نظم اقتصادی کشور اختلال‌های اساسی ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/7827.jpg دلقپوش:,علت,اصلی,معوقات,و,زد,و,بندهای,غیرقانونی،‌,بانک‌ها,هستند Icana

"فرهاد دلقپوش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)‌ افزود: پیگیری پرونده معوقات کلان بانکی نشان دهنده این است که خود بانک‌ها در بروز این مشکل مهم‌ترین نقش را داشته‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ‌تصریح کرد: با اوج گیری پرداخت تسهیلات مربوط به بنگاه‌های زودبازده و وام‌های اشتغال که از سال‌ 85 و 86  آغاز شد، مبلغ‌های بسیار بالایی به صورت وام در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پرداخت وام‌های چند میلیونی و چندین میلیارد تومانی،‌ بدون دریافت وثیقه و تضمین کافی، ‌بسیاری از منابع مالی کشور را از چرخه و سیستم بانکی کشور خارج کرد.

دلقپوش تأکید کرد: خارج شدن رقمی افزون بر یک‌هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی کشور و عدم بازگشت آن به این سیستم،‌ ضربه سختی را به گردش مالی بانک‌ها و تأمین اعتبار بسیاری از پروژه‌های عمرانی کشور وارد آورده است.

وی اعلام کرد: در طرح تحقیق و تفحص از بانک‌ها که چندی پیش در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شد، متأسفانه مسائل نامطلوب بسیاری از وضعیت عملکرد بانک‌ها به دست آمد که شمار بیشتر آنها مربوط به تبانی‌ها و زد و بندهای غیرقانون و . . . بود.

به گفته این نماینده مردم در مجلس،‌ شیوع روابط ناسالم در سیستم‌های بانکی می‌تواند به یک‌باره اقتصاد کشور را فلج کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: بانک‌هایی که خود را جلوتر از قانون می‌پندارند، با برخی تصمیم‌های غیرقانونی در نظم بانکی و سیستم مالی و پولی کشور اخلال ایجاد کرده‌اند که با پیگیری‌های نمایندگان مردم در مجلس،‌ با آنها برخورد می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet