حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 16:30:00
سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

ایران بیشترین آسیب‌ها را از تروریسم دیده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: برگزاری اجلاس بین‌المللی مبارزه با تروریسم در سطح جهانی این اثر را خواهد داشت تا ایرانی را که همیشه متهم به تروریست بودن و تروریست پروری کرده‌اند، نقش بر آب شده و همه بدانند که همه این اتهامات واهی و بی‌ربط بوده و ایران اسلامی خود قربانی تروریسم بوده است.
ایران بیشترین آسیب‌ها را از تروریسم دیده است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: برگزاری اجلاس بین‌المللی مبارزه با تروریسم در سطح جهانی این اثر را خواهد داشت تا ایرانی را که همیشه متهم به تروریست بودن و تروریست پروری کرده‌اند، نقش بر آب شده و همه بدانند که همه این اتهامات واهی و بی‌ربط بوده و ایران اسلامی خود قربانی تروریسم بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2966.jpg ایران,بیشترین,آسیب‌ها,را,از,تروریسم,دیده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "حسین ابراهیمی" با بیان این مطلب به "آوای خراسان جنوبی" گفت: در نگاهی به گذشته می‌بینیم که هیچ کشوری به اندازه ایران اسلامی از تروریسم ضربه نخورده است و از همین رو برگزاری این اجلاس توانست حقانیت نظام را به اثبات برساند و جهانیان هم باور کنند که تروریسمی که به اسلام منتسب می‌کنند در دین ما به هیچ وجه وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد: تربیت‌کنندگان و حمایت‌کنندگان تروریسم خود غربی‌ها هستند که در راس همه آنها نیز آمریکا قرار دارد چراکه این کشور طالبان و القاعده را به‌وجود آورده است. این نظام‌های خودشان تروریسم را پرورش داده‌اند و همه نیز می‌دانند که این رژیم‌ها تا چه اندازه از گروهک ریگی حمایت کردند.

نماینده بیرجند و درمیان با اشاره به گفته‌ای بی‌نظیر بوتو، نخست‌وزیر فقیر پاکستان یادآور شد: هر کجا که تروریسم وجود داشت آنها هم از تروریسم حمایت کرده‌اند و حتی زمانی نه چندان دور بود که بی‌نظیر بوتو گفت که طالبان و القاعده را آمریکایی‌ها ایجاد کرده، سعودی‌ها تامین هزینه کرده و پاکستانی‌ها به کار گرفتند. از همین رو ما معتقدیم از آنجایی که پرورش‌دهنده آمریکایی‌ها و غربی‌ها هستند و برگزاری چنین اجلاسی می‌تواند جنایت‌های آنها را افشا کرده و مظلومیت جمهوری اسلامی را به تصویر بکشد.

وی در ادامه درباره بیانات مقام معظم رهبری پیرامون برخورد با پدیده تروریسم به‌عنوان یک تکلیف نیز اظهار داشت: در این ارتباط باید اقدام‌هایی صورت بگیرد. نخستین این اقدامات فعالیت‌های فرهنگی است. یعنی فرهنگ جامعه باید طوری شود که از ایجاد رعب و وحشت برای مردم نفرت داشته باشد. اقدام دیگر مسائل امنیتی است. مسئولان امنیتی همان طور که تا‌کنون بوده است همچنان باید هوشیار و بیدار باشند. سومین مسئله این است که ما باید در سیاست خود همواره این را بگنجانیم که کشورها و جریانات دیگر را از عواقب شوم این کار آگاه کرده و همکاری و تعامل برای مبارزه با تروریسم بین کشورها وجود داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ما به تنهایی نمی‌توانیم با این پدیده مبارزه کنیم. بلکه با ایجاد تعامل باید ریشه تروریسم را بکنیم و از طرفی بین مسلمان‌ها باید یک کار اعتقادی صورت بگیرد و علمای صاحب فتوا و با نفوذ نیز در همه کشورهای اسلامی بایستی این پدیده را محکوم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet