ایام محرم 1398
1390/04/12 18:53:17
سرویس استان ها
سقایی خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی راه آهن شرق استان فارس تا دو ماه

نماینده مردم استهبان و نی ریز، از آغاز عملیات اجرایی راه آهن شرق استان فارس تا ۲ ماه دیگر خبر داد.
آغاز عملیات اجرایی راه آهن شرق استان فارس تا دو ماه نماینده مردم استهبان و نی ریز، از آغاز عملیات اجرایی راه آهن شرق استان فارس تا 2 ماه دیگر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/998.jpg آغاز,عملیات,اجرایی,راه,آهن,شرق,استان,فارس,تا,دو,ماه Icana

"محمد سقایی" در گفت‌وگو با خبر جنوب با بیان این مطلب گفت: این راه آهن حاصل چندین سال پیگیری است. پس از موافقت وزارت راه و ترابری و کارگروهی مرکب از وزارت راه و مسئولان راه آهن، این طرح به تصویب رسید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بلافاصله بعد از تصویب این طرح، پیگیری‌ها برای اخذ مصوبه کمیسیون ماده 32 آغاز شد که این امر نیز محقق گشت و در ردیف بودجه قرار گرفت. پس از آن این طرح به مجلس رفت و در کمیسیون تلفیق نیز به تصویب رسید.

این نماینده افزود: با تصویب کمیسیون تلفیق، مطالعات آن از ابتدای سال89 آغاز شد و اکنون در آخرین مراحل قرار دارد.

سقایی با اشاره به تفاوت‌های راه آهن و جاده‌های آسفالته گفت: مطالعات در حوزه راه آهن معمولا بسیار طولانی است. زیرا این پروژه مانند راه جاده‌ای نیست که بشود از هر نقطه‌ای عبورش داد. سیب ملایم، هزینه‌های اندک و دیگر مسائل از این دست موضوعاتی است که باید به‌طور جد مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آماده شدن اسناد مناقصه این پروژه نیز گفت: این طرح در آخرین مراحل مطالعه قرار دارد و پس از آن اسناد مناقصه آماده و پیمانکار مشخص می‌شود. در مجموع می‌توان گفت این طرح راه آهن شرق استان از شیراز به 3 راه فسا و نی ریز، گل گوهر تا 2 ماه دیگر به مرحله اجرا خواهد رسید.

سقایی در ادامه با اشاره به اهمیت این پروژه نیز گفت: در حد فاصل این راه آهن، معدن گل گوهر، پتروشیمی فسا و کارخانه عظیم فولاد نی ریز قرار دارد که این راه می‌تواند تاثیر بسیاری در انتقال اینها به شیراز و از آن جا به دیگر نقاط کشور داشته باشد. در مجموع، این طرح گامی جدی در توسعه این مناطق خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet