خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/14 10:46:56
سرویس بین الملل
عابدی:

لبنان و سوریه کشورهای پیشرو در مبارزه با صهیونیسم هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،‌گفت: انقلابی که در کشورهای عربی مانند مصر، تونس و بقیه کشورها اتفاق افتاد این بود که مردم با اسلام‌خواهی علیه هیئت حاکمه قیام کردند اما در سوریه به این شکل نیست.
لبنان و سوریه کشورهای پیشرو در مبارزه با صهیونیسم هستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،‌گفت: انقلابی که در کشورهای عربی مانند مصر، تونس و بقیه کشورها اتفاق افتاد این بود که مردم با اسلام‌خواهی علیه هیئت حاکمه قیام کردند اما در سوریه به این شکل نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/261.jpg لبنان,و,سوریه,کشورهای,پیشرو,در,مبارزه,با,صهیونیسم,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "محمدکریم عابدی" نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به  نشریه "آوای خراسان جنوبی"، درباره فرمایشات مقام معظم رهبری درباره تحولات اخیر کشور سوریه، گفت: دیدیم که در کشور سوریه با سرمایه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و همچنین تحریک نیروهای چپ در لبنان و بعثی‌های داخل این کشور اتفاقاتی روی داد که البته قصد داشتند به آن رنگ و بوی اسلامی بدهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد: ملت سوریه هم مسلمان هستند که با حکومت هم مشکلی ندارند و هم این‌که حکومت مردمی بر سوریه حاکم است. از همین روست که می‌توان گفت آنهایی که در این کشور قیام کرده بودند در باشگاه صهیونیسم حضور داشتند و هدفشان تلاش به نفع صهیونیسم بود، چرا که سوریه جزو کشورهای پیشرو در مبارزه با تروریسم بوده است و در این راه شهدای زیادی را هم تقدیم اسلام کرده است.

وی با اشاره به مقاومت‌های صورت گرفته از سوی سوریه در مبارزه با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: الان بخشی از سرزمین سوریه مانند بلندی‌های جولان در اختیار رژیم صهیونیستی است. در لبنان هم دیدیم که سوریه در منطقه بقاع مدت زمان زیادی را مقاومت می‌کرد تا لبنان به اشغال رژیم صهیونیستی در نیاید و در نهایت هم دیدیم که به خواست مردم لبنان و مقاومت، سوریه این منطقه را ترک کرد و الان هم نیروهای مقاومت در آنجا مستقر شد.

عابدی یادآور شد: امروز لبنان و سوریه 2 کشور پیشرو در مبارزه با صهیونیسم هستند.

همچنین وی درباره موضوع حادثه حمله آمریکا به هواپیمای مسافری ایران در خلیج‌فارس و پیگیری‌های مربوط به آن بعد از 23 سال خاطر‌نشان کرد: برای این موضوع می‌توان از طریق کمیته بین‌المللی حقوق بشر، ایکائو یا همان سازمان بین‌المللی خطوط هواپیمایی دنیا و از طریق دادگاه لاهه توسط بازمانده‌های خانواده قربانیان می‌توان اقامه دعوی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet