ایام محرم 1398
1390/04/07 15:49:20
سرویس بین الملل
حیدرپور:

اتحاد ایران و مصر می‌تواند الگوی جهان اسلام باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعلام اینکه دولت جدید مصر، دولتی انقلابی و با طرز تفکری مثبت است، خاطرنشان کرد: باید با سرعت و شتاب هر چه تمام تر در زمینه برقرای ارتباط با قاهره تلاش کرد.
اتحاد ایران و مصر می‌تواند الگوی جهان اسلام باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعلام اینکه دولت جدید مصر، دولتی انقلابی و با طرز تفکری مثبت است، خاطرنشان کرد: باید با سرعت و شتاب هر چه تمام تر در زمینه برقرای ارتباط با قاهره تلاش کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/717.jpg اتحاد,ایران,و,مصر,می‌تواند,الگوی,جهان,اسلام,باشد Icana

"عوض حیدرپور شهرضایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به اعلام آمادگی مصر برای از سرگیری رابطه با ایران و حماس، افزود: به جز چند دهه اخیر که به دلیل حضور آمریکا در منطقه روابط ایران و مصر تیره بود، تهران هیچ گاه در مسائل ریشه­ای هم از نظر حاکمیت اسلام و هم حاکمیت فرهنگی با ملت مصر مشکلی نداشته و ندارد.

نماینده شهرضا و سمیرم سفلی با بیان این که دولت جدید مصر دولتی انقلابی و با طرز تفکری مثبت است، خاطرنشان کرد: باید با سرعت و شتاب هر چه تمام تر در زمینه برقرای ارتباط با قاهره تلاش کرد.

حیدرپور تاکید کرد: در این زمینه نیاز به رعایت ملاحظات خاصی در روابط خارجی نداریم و باید هر چه سریع‌تر اقدام کنیم.

او تدوین و تبیین الگوی رفتاری برای جهان اسلام از سوی ایران و مصر را مهم ترین موضوع در دستور کار دانست و افزود: آنچه در کشورهای دیگر همچون عربستان صعودی وجود دارد، حاکمیت وهابیت است که به هیچ عنوان اسلامی نیست، بنابراین ایران و مصر در این زمنیه می توانند گام موثری بردارند.

نماینده شهرضا ایجاد اتحاد بین دو قطب بزرگ فرهنگی- اسلامی ایران ومصر را زمینه ای برای ایجاد الگوی رفتاری دانست که مورد استفاده جهان اسلام خواهد بود. 

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی با تاکید بر این که ملت مصر فهم دقیقی از موضوع مقاومت دارد، افزود: تبیین و شفاف سازی پدیده­ای به نام مقاومت اسلامی هم از دیگر اقداماتی است که باید در ارتباط جدید دو کشور به آن توجه شود.

حیدرپور ادامه داد: مقاومت اسلامی که در حال حاضر شکل گرفته و نهال آن کاشته شده، در حال تبدیل شدن به درخت تنومند مقاومت است، بر این اساس تدوین روش و الگوی مناسب به منظور ادامه حرکت مقاومت یکی دیگر از موضوعاتی است که می تواند در دستور کار قرار گرفته و در پربارتر کردن حرکت مقاومت موثر باشد.

نماینده شهرضا در پایان یادآور شد: پرداختن به موضوعات جزئی فی‌مابین دو کشور از جمله تبادلات اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی و ... هم از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود.

"محمد العرابی" روز یکشنبه رسما سکان‌دار وزارت خارجه مصر شد. وزیر خارجه مصر پس از انتخاب شدن به این سمت اعلام کرد که  با تمامی قدرت‌هایی که نظام حسنی مبارک، رییس جمهور مخلوع مصر آن را دشمن کشور می‌دانست مثل ایران و حماس، ارتباط برقرار خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet