ایام محرم 1398
1390/04/07 10:32:05
سرویس اقتصادی
تقابل خواسته‌های دولت با توانمندی‌هایش در عسلویه

چه کسی زمان تکمیل پروژه‌های پارس جنوبی را 35 ماه محاسبه کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بسیاری از کارشناسان در باره فلسفه تعیین مدت ۳۵ ماه برای تکمیل اجرای فازهای باقی‌مانده پارس جنوبی سئوال دارند، گفت: تجربه‌های گذشته، احتمال تکمیل این پروژه‌ها را در زمان تعیین شده غیرممکن نشان می‌دهد.
چه کسی زمان تکمیل پروژه‌های پارس جنوبی را 35 ماه محاسبه کرد عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بسیاری از کارشناسان در باره فلسفه تعیین مدت 35 ماه برای تکمیل اجرای فازهای باقی‌مانده پارس جنوبی سئوال دارند، گفت: تجربه‌های گذشته، احتمال تکمیل این پروژه‌ها را در زمان تعیین شده غیرممکن نشان می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/7145.jpg چه,کسی,زمان,تکمیل,پروژه‌های,پارس,جنوبی,را,35,ماه,محاسبه,کرد Icana

"حسین امیری خامکانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)‌ افزود: تعیین مدت 35 ماه برای اجرای پروژه تکمیل فازهای توسعه‌ای پارس جنوبی،‌ از همان آغاز هم در نظر کارشناسان نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس بلندپروازانه بود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، ‌تصریح کرد: گرچه هم دولت و هم کمیسیون انرژی به تکمیل این پروژه در زمان معین شده،‌علاقمند بودند،‌اما واقعیت این بود که تجربه‌های پیشین در پروژه‌های از این دست،‌ احتمال تکمیل پروژه‌ها در آن مدت غیرممکن نشان می‌داد.

وی ادامه داد: درباره حجم سرمایه‌گذاری، ‌سطح تأمین قطعات و تجهیزات لازم برای توسعه پروژه، ‌ورود و همکاری شرکت‌های خارجی و تأثیر تحریم‌های غرب علیه ایران،‌ بحث‌های فراوانی وجود داشته و دارد و بدیهی است که تعیین زمان تکمیل این ‌پروژه‌ها ارتباط مستقیم با شاخصه‌های یاد شده دارد.

عضو کمیسیون انر‍ژی مجلس یادآور شد: فلسفه تعیین 35 ماه برای بهره‌برداری از فازهای باقی‌مانده پارس جنوبی هنوز برای اعضای این کمیسیون عجیب است و جای سئوال دارد، ‌زیرا از زمان انعقاد قرارداد تا پایان دوره چهار ساله دولت دهم زمانی در همین حدود باقی مانده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet