هدر موبایل
1390/04/06 17:10:00
سرویس سیاسی
اسدالهی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان قوه قضائیه:

حفظ استقلال رأی در دستگاه قضا، لازمه کار قضاوت است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم فراهم کردن بستر مناسب برای استقلال کاری در قوه قضائیه، تصریح کرد: حفظ استقلال رأی در دستگاه قضا، لازمه کار قضاوت است.
حفظ استقلال رأی در دستگاه قضا، لازمه کار قضاوت است عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم فراهم کردن بستر مناسب برای استقلال کاری در قوه قضائیه، تصریح کرد: حفظ استقلال رأی در دستگاه قضا، لازمه کار قضاوت است. https://cdn.icana.ir/d/019/309.jpg حفظ,استقلال,رأی,در,دستگاه,قضا،,لازمه,کار,قضاوت,است Icana

"غلامرضا اسدالهی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ آبروی مومن، گفت: متاسفانه برخی‌ها براساس گزارشی که هنوز صحت و سقم آن مشخص نیست، پرونده‌های در دست بررسی قوه قضائیه را خبری می‌کنند، در حالیکه این کار غیرقانونی و برخلاف مبانی شرع است.

نماینده تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ارتقای سطح تقوای سیاسی در جامعه، تصریح کرد: اگر کسی بدون آنکه جرمی ثابت شده باشد علیه فردی جوسازی کند یا به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بپردازد مجرم است.

وی حفظ استقلال رأی در دستگاه قضا را لازمه کار قضاوت خواند و افزود: قضات در دادگاه فقط خدا را باید بالا‌تر از خود ببینند و از حوادث یا فشارهای سیاسی تاثیر نگیرند، زیرا فقط تحت این شرایط آنها می‌توانند درباره یک پرونده حکم عادلانه صادر کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با تأکید بر لزوم فراهم کردن بستر مناسب برای استقلال کاری در قوه قضائیه، اعلام کرد: قوه قضاییه باید در بودجه و امکانات مستقل باشد.

وی افزود: اگر قوه قضائیه از بودجه و امکانات مستقل بهره‌مند نباشد، ممکن است در برخورد حقوقی قاضی با یک کارگزار دولتی، این کارگزار با قطع امکانات و اعتبارهای مربوط به قوه قضائیه، این دستگاه را به بازنگری در صدور حکم وادار کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس مسئولان عالی کشور را نماد خدمتگذاری نظام خواند و گفت: اگر آنها آمار یا گزارش می‌دهند نباید اظهاراتشان زیر سوال برود، چون به اعتماد افکار عمومی به ارکان حاکمیت خدشه دار می‌شود.

وی حفظ حرمت، شان و جایگاه مسئولان را لازم دانست و ادامه داد: اگر گزارش‌های ارائه شده از سوی رئیسان قوای سه گانه دارای نقاط مبهم یا اشتباهی بود، باید اصلاح آن موارد از مجاری ذی صلاح پیگیری شود.

اسدالهی یاد آور شد: از مسئولان عالی کشور انتظار آن است که در حوزه کاری خود برمبنای واقعیت‌ها آمار دهند نه آنکه بعد یک بررسی اجمالی خلاف مسئله اثبات شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار امروز - دوشنبه - رئیس و مسئولان عالی قوه قضاییه و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی، با انتقاد از برخی فشارها به قوه قضاییه برای افشاگری، خاطرنشان کردند: هیچ لزومی به افشاگری وجود ندارد و هیچکس حق ریختن آبروی یک مسلمان را ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در بخش دیگری از فرمایشات خود اعلام داشتند  که هرگونه اقدام و یا القای تشکیک برای زیر سؤال بردن فعالیته، گزارشها و آمارهای مسئولان عالی سه قوه بویژه قوه قضاییه، اقدامی نادرست، ضداعتماد عمومی و برخلاف مصالح کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet