ایام محرم 1398
1390/04/07 10:45:30
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم:

دفاع از حقوق شیعیان، وجه برجسته‌ زندگی امام موسی کاظم بود

عضو فراکسیون روحانیون صبر و شکیبایی امام موسی کاظم در زمان حکومت جور زمانش را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: برجسته‌ترین نقطه زندگی امام موسی کاظم (ع) دفاع از حقوق شیعیان و پیگیری برای رفع گرفتاری مسلمانان است.
دفاع از حقوق شیعیان، وجه برجسته‌ زندگی امام موسی کاظم بود عضو فراکسیون روحانیون صبر و شکیبایی امام موسی کاظم در زمان حکومت جور زمانش را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: برجسته‌ترین نقطه زندگی امام موسی کاظم (ع) دفاع از حقوق شیعیان و پیگیری برای رفع گرفتاری مسلمانان است. https://cdn.icana.ir/d/019/8012.jpg دفاع,از,حقوق,شیعیان،,وجه,برجسته‌,زندگی,امام,موسی,کاظم,بود Icana

"سید مصطفی طباطبایی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) گفت: آن حضرت در دوران حیات خود به شدت تحت جور و فشار حکومت ظلم قرار داشتند و صبر و شکیبایی ایشان در مقابل ظلم ظالمان در تاریخ اسلام زبانزد و منحصربه‌فرد است.

نماینده مردم اردستان با بیان اینکه امام موسی بن جعفر بخش مهمی از دوران حیات خود را در زندان سپری کرده بودند، اظهار داشت: با تمام ظلم و فشاری که به آن حضرت می‌رسید، ایشان همواره در راستای دفاع از حقوق مظلومان و رنج‌دیدگان پابرجا بودند و هرگز ذره‌ای از حقوق مسلمانان غفلت نمی‌کردند.

طباطبایی‌نژاد حمایت از شیعیان را نقطه برجسته زندگی امام موسی کاظم توصیف کرد و ادامه داد: حضرت موسی بن جعفر تا حدی به حمایت و احقاق حقوق شیعیان اهمیت می‌دادند که یکی از یاران سیاستمدار خود را در دستگاه جور هارون مأمور کردند تا حقوق شیعیان را حراست و پیگیری کند.

وی افزود: آن حضرت به یار خود فرمودند من سه چیز را برایت ضمانت می‌کنم، اینکه با شمشیر کشته نشوی و سعادت دنیا و آخرت را به دست بیاوری و تو هم یک چیز را برای من ضمانت کن، اینکه گرفتاری شیعیان را برطرف کنی.

عضو فراکسیون روحانیون با اشاره به ارزش بسیار دفاع از حقوق شیعیان در دستگاه جور زمان، تأکید کرد: امام موسی کاظم از هر فرصتی برای دفاع از حقوق شیعیان و رسیدگی به مشکلات آنها استفاده می‌کردند و این امر را مقدم بر هر چیز دیگری می‌دانستند.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه مسئولان امروز جمهوری اسلامی ایران به شیعیان خدمت می‌کنند تأکید کرد: با نگاه به سیره امام موسی کاظم و توجهی که ایشان به خدمت و حمایت از شیعیان داشتند، می‌توان دریافت که هر خدمتی که مسئولان به مردم مسلمان ایران می‌کنند، مقام و منزلت انها را در نزد ائمه معصومین عزیزتر می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet