ایام محرم 1398
1390/04/07 11:47:21
سرویس فرهنگی
ملک محمدی با اشاره به آغاز به کار جامعه هنری ایران و مالزی:

راه‌اندازی مراکز فرهنگی در کشورهای دیگر، به توسعه روابط دیپلماتیک می‌انجامد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایجاد دفاتر فرهنگی مشترک با کشورهای دیگر بویژه کشورهای دوست را اقدامی مثبت دانست و تأکید کرد: در قالب دفاتر مشترک فرهنگی، مبادله کالاهای فرهنگی و هنرمندان در میان کشورهای دوست افزایش می‌یابد و مقدمات گسترش تعاملات میسر می‌شود.
راه‌اندازی مراکز فرهنگی در کشورهای دیگر، به توسعه روابط دیپلماتیک می‌انجامد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایجاد دفاتر فرهنگی مشترک با کشورهای دیگر بویژه کشورهای دوست را اقدامی مثبت دانست و تأکید کرد: در قالب دفاتر مشترک فرهنگی، مبادله کالاهای فرهنگی و هنرمندان در میان کشورهای دوست افزایش می‌یابد و مقدمات گسترش تعاملات میسر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1462.jpg راه‌اندازی,مراکز,فرهنگی,در,کشورهای,دیگر،,به,توسعه,روابط,دیپلماتیک,می‌انجامد Icana

"حسن ملک محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به تأسیس و آغاز به کار جامعه هنری ایران و مالزی، گفت: تأسیس و راه‌اندازی مراکز فرهنگی و هنری مشترک با کشورهای دیگر، موجب تقویت روابط فرهنگی، علمی و دیپلماتیک ایران با دنیا خواهد شد.

نماینده مردم دامغان با تأکید بر ضرورت معرفی فرهنگ غنی ایران اسلامی به مردم جهان اظهار داشت: فعالیت مراکز فرهنگی و هنری بسترهای لازم برای انتقال فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اسلامی را به دیگر کشورهای فراهم می‌کند و با معرفی مصادیق هنری ایران، زمینه‌ساز توسعه و جهان‌گیر شدن این فرهنگ می‌شود.

ملک‌محمدی تأسیس دفاتر مشترک فرهنگی میان ایران و کشورهای دیگر بویژه کشورهایی که فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایرانی دارند را اقدامی مطلوب و مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: در قالب دفاتر مشترک فرهنگی، مبادله کالاهای فرهنگی و هنرمندان در میان کشورهای دوست افزایش می‌یابد و مقدمات گسترش تعاملات میسر می‌شود.

وی در پایات تصریح کرد: تأسیس دفاتر فرهنگی مشترک نباید فقط در مرحله راه‌اندازی باقی بماند، بلکه باید فعالیت‌های این دفاتر توسعه پیدا کند و شاخص‌های فرهنگی فعالیت‌های بین‌المللی ارتقا یابد.

جامعه هنری ایران و مالزی که به تازگی به تایید دولت مالزی رسیده، روز دوشنبه به ریاست یک مالزیایی و نایب رییسی یک ایرانی کار خود را در کوالالامپور آغاز کرد. جامعه هنری ایران و مالزی تلاش می کند تا ظرفیت های هنری دو ملت برای دو طرف معرفی شود و قرار است نمایشگاه های مشترک و اعزام هنرمندان بین دو کشور در دستور کار قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet