حلول ماه ربیع الاول
1390/04/07 10:37:26
سرویس اجتماعی
حیدری:

برنامه‌های وزارتخانه‌ها برای ایجاد اشتغال مورد انتقاد است

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ایجاد اشتغال توسط وزارت صنایع و معادن در کردستان و وضعیت مشاغل وعده داده شده این وزارتخانه نگران‌کننده و مورد انتقاد است.
برنامه‌های وزارتخانه‌ها برای ایجاد اشتغال مورد انتقاد است نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ایجاد اشتغال توسط وزارت صنایع و معادن در کردستان و وضعیت مشاغل وعده داده شده این وزارتخانه نگران‌کننده و مورد انتقاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/7337.jpg برنامه‌های,وزارتخانه‌ها,برای,ایجاد,اشتغال,مورد,انتقاد,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) "فخرالدین حیدری" در گفت وگو با نشریه سوران اظهار داشت: ازجمله این وعده‌ها، وعده ایجاد کارخانه سیمان سقز است که با وجود پیگیری‌های فراوان و وجود نیروی کار مورد نیاز و حتی مازاد بر نیاز در این شهرستان هنوز به مرحله اجرا و بهره‌برداری نرسیده است.

وی افزود: شهرستان سقز با دارا بودن بیشترین آمار بیکاران دارای تحصیلات لیسانس به بالا در استان کردستان نیازمند آن است که با سوق دادن صنایع و نیز بهره‌برداری از معادن موجود گامی به سوی اشتغالزایی نزدیک شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر مشاهده می‌شود که عملا عمده صنایع به طرف مرکز و شرق استان کردستان سوق داده می‌شوند که به توسعه نامتوازن استان و بیکار ماندن جوانان سقزی می‌انجامد بنابراین ضروری است که مسئولان منطقه‌ای و محلی برای ادای دین به این بخش از استان با تغییر دیدگاه فعلی خود نسبت به سوق دادن سرمایه‌گذاری به این قسمت اقدام کنند.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های سقز، امکان و فرصت بسیار خوبی برای دولت و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است تا با بهره‌برداری از منابع غنی طلا، سیمان، شیشه و آهن این شهرستان به رونق اقتصادی در مقیاس‌های خود و کلان اهتمام ورزند.

حیدری اضافه کرد: سقز در بخش تولیدات کشاورزی به‌ویژه گندم نیز جزو تولیدکنندگان خوب استان کردستان محسوب می‌شود و قابلیت‌های زراعی آن نیز بایستی در کنار توسعه صنعتی و معدنی و در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet