ایام محرم 1398
1390/04/07 09:45:00
سرویس سیاسی
غضنفر آبادی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان قوه قضائیه:

تکذیب نادرست آمار باعث سردرگمی در جامعه می‌شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تکذیب به اشتباه آمار و گزارش­های ارائه شده را عامل سستی جامعه دانست و خاطر نشان کرد: در صورتی که چنین شرایطی بر جامعه حکمفرما شود شاهد اتفاقات خطرناکی در سطح جامعه خواهیم بود.
تکذیب نادرست آمار باعث سردرگمی در جامعه می‌شود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تکذیب به اشتباه آمار و گزارش­های ارائه شده را عامل سستی جامعه دانست و خاطر نشان کرد: در صورتی که چنین شرایطی بر جامعه حکمفرما شود شاهد اتفاقات خطرناکی در سطح جامعه خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/59.jpg تکذیب,نادرست,آمار,,باعث,سردرگمی,در,جامعه,می‌شود Icana

"موسی غضنفرآبادی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، درباره تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ آبروی مومن در جمع رئیس و مسئولان عالی قوه قضاییه، افزود: چنانچه فردی محکوم شده و محکومیت‌اش ثابت شود، درج اسم و محکومیت او در مطبوعات مجازات مضاعفی محسوب می شود؛ موضوعی که مقام معظم رهبری هم به درستی به آن اشاره کردند.

نماینده بم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کسی ممکن است زندان برود، اما چه لزومی دارد با افشای نام او خانواده وی سرشکسته و تحقیر شوند.

وی با بیان این که افشای بعضی نام­ها قبل از محکومیت هم از موضوعاتی است که باعث ریختن آبروی افراد می شود، ادامه داد: متاسفانه در این زمنیه بعضی افراد نام­هایی را می برند و تنها بر اساس گفته‌ها و شنیده‌ها آبرو و حیثیت دیگران را بدون هیچ دلیل و مدرکی زیر سوال می برند.

او با تاکید بر این که اخیرا این اقدام از سوی برخی رسانه­ها مشاهده می شود، اظهار کرد: بکارگیری این روش غیر انسانی، غیر شرعی و غیر قانونی است و باید در این زمینه بسیار مراقب باشیم.

غضنفرآبادی در توضیح بخش دیگری از صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر نادرست خواندن تکذیب اطلاعات ارائه شده از سوی مسئولان عالی سه قوه بویژه قوه قضاییه، گفت: اگر بنا باشد اخبار و اطلاعات ارائه شده از سوی مسئولان، نظام براحتی تکذیب شده و بی‌اعتبار جلوه داده شود بی اعتمادی و هرج و مرج جامعه را فرا خواهد گرفت.

عضو کمیسیون قضایی با اشاره به این که با ایجاد بی اعتمادی در مردم دیگر سنگ روز سنگ بند نخواهد شد ادامه داد: به خاطر همین مسئله است که باید محدوده حریم و آبروی افراد حفظ شود.

او تکذیب آمار و گزارش­های ارائه شده را عامل سستی جامعه دانست و خاطر نشان کرد: در صورتی که چنین شرایطی بر جامعه حکمفرما شود شاهد اتفاقات خطرناکی در سطح جامعه خواهیم بود.

او با بیان این که مسئولی که آمار یا گزارشی را اعلام می­کند هدفش بهره مندی جامعه از این اطلاعات است، تصریح کرد: کسی که به غلط این آمار را تکذیب و یا زیر سوال می برد باعث می شود موج سر در گمی در جامعه حکمفرما شده و دیگر مردم قدرت تمیز و تشخیص درست از غلط را نداشته باشند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه در دیدار رئیس و مسئولان عالی قوه قضاییه و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی، با انتقاد از برخی فشارها به قوه قضاییه برای افشاگری، خاطرنشان کردند: هیچ لزومی به افشاگری وجود ندارد و هیچکس حق ریختن آبروی یک مسلمان را ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در بخش دیگری از فرمایشات خود اعلام داشتند  که هرگونه اقدام و یا القای تشکیک برای زیر سؤال بردن فعالیته، گزارشها و آمارهای مسئولان عالی سه قوه بویژه قوه قضاییه، اقدامی نادرست، ضداعتماد عمومی و برخلاف مصالح کشور است.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet