ایام محرم 1398
1390/04/07 08:18:00
سرویس سیاسی
ابوترابی‌فرد در مراسم سی‌امین سالگرد فاجعه هفتم تیر؛

دستیابی به اهداف انقلاب دشمنان را عصبانی‌تر کرده است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با بیان این که شهید بهشتی نقش مهمی را در تولد و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند، گفت: آمریکا هم اکنون به دلیل این که انقلاب اسلامی ایران در راستای رهبری رهبر معظم انقلاب به اهداف خود رسیده است، عصبانی‌تر شده و پایگاه‌های خود را متزلزل می‌بیند.
دستیابی به اهداف انقلاب دشمنان را عصبانی‌تر کرده است عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با بیان این که شهید بهشتی نقش مهمی را در تولد و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند، گفت: آمریکا هم اکنون به دلیل این که انقلاب اسلامی ایران در راستای رهبری رهبر معظم انقلاب به اهداف خود رسیده است، عصبانی‌تر شده و پایگاه‌های خود را متزلزل می‌بیند. https://cdn.icana.ir/d/019/1060.jpg دستیابی,به,اهداف,انقلاب,دشمنان,را,عصبانی‌تر,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، "سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" در مراسم سی‌امین سالگرد فاجعه هفتم تیر که در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و با حضور رئیس جمهور برگزار ‌شد، ویژگی‌ها و خصایص برجسته شهید "محمدحسین بهشتی" را تشریح کرد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که شهید بهشتی نماد برجسته شهدای انقلاب اسلامی ایران و به خصوص شهدای هفتم تیر هستند، افزود: شهید بهشتی با دارا بودن ویژگی‌های ارزشمند متعالی، انسانی، اسلامی، علمی، اخلاقی، سیاسی و مدیریتی نقش مهمی را در تولد و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند.

 

بهشتی به معنای واقعی اسلام شناس بود

وی با یادآوری این که حضرت امام خمینی (ره) از شهید بهشتی به عنوان یک ملت برای امت اسلامی ایران یاد کرده‌اند، اظهار کرد: شهید بهشتی به معنای واقعی یک شخصیت اسلام شناس بود.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: شهید بهشتی در راستای کسب علوم فقهی به مدینه علم و فقاهت سفر کرد و در محضر آیت‌الله بروجردی، حضرت امام خمینی (ره) و همچنین استاد طباطبایی بهره برد.

این نماینده مردم در مجلس با توضیح این که شهید بهشتی در راستای درک و تبیین قرآن گام‌های بلندی برداشته‌ است، گفت: منزلت علمی، فقهی و فلسفی بهشتی مورد احترام بزرگان دنیای فقه بود.

 

بهشتی روشنفکر تمام عیار اسلامی بود

وی با بیان این که بهشتی افزون بر فهم صحیح از دین اسلام یک شخصیت روشنفکر تمام عیار اسلامی بودند، تصریح کرد: در دهه سی و زمانی که علما از نقش علوم جدید در اسلامی غافل بودند ایشان برای آشنایی علما با علوم جدید در اسلام دبیرستان دین و دانش را بنا کرد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس ادامه داد دبیرستان دین و دانش جایگاه فاخری بود که به دست دکتر بهشتی بنا شد.

وی یا یادآوری این که آیت‌الله بروجردی شهید بهشتی را برای مدیریت در مسجد هامبورگ در قلب اروپا انتخاب کردند، اظهار کرد: آیت‌الله بروجردی با انتخابی هوشمندانه شهید بهشتی را برای مدیریت در این مسجد برگزید.

ابوترابی‌فرد با بیان این که روح و با علوم جدید ذره‌ای از تعبد شهید بهشتی کم نکرد، گفت: بهشتی متعبد، روشنفکر و دلباخته دین، نقش مهمی را در تدوین قانون اساسی ایفا کرد.

 

بهشتی نظریه فقهی اسلامی ولایت فقیه عادل را مطرح کرد

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: شهید بهشتی توانست نظریه حیات بخش فقهی، اسلامی، الهی، قرآنی ولایت فقیه عادل، صالح، اسلامی را در نوک پیکان هرم نظام جمهوری اسلامی ایران رقم بزند.

وی با بیان این که بهشتی در فهم مسائل سیاسی، مبانی فکری حضرت امام خمینی (ره) را با تمام وجود باور داشت، تصریح کرد: شهید بهشتی اعتقاد داشت نظام اسلامی باید با روح استکبار که امروز در چهره آمریکا جلوه کرده است سر ستیز داشته باشد.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: مبانی اسلامی در رویارویی تمام عیار با سلطه و ظلم که امروزه در آمریکا ظهور کرده است قرار دارد.

 

امریکا از دست ما عصبانی باش

وی با بیان این که زمانی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، آمریکایی‌ها نگران منافع خود بودند، اظهار کرد: جمله شهید بهشتی که می‌گوید امریکا از دست ما عصبانی باشد جمله ماندگاری است.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: مواضع رهبر معظم انقلاب روشن و شفاف است و تعیین کننده موضع ایران اسلامی درباره ظلم ستیزی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: امریکا هم اکنون به دلیل این که انقلاب اسلامی ایران در راستای رهبری رهبر معظم انقلاب به اهداف خود رسیده است عصبانی‌تر شده و پایگاه‌های خود را متزلزل میبیند.

 

بهشتی با تشکیل جریان سیاسی مدیران توانمندی را تربیت کرد

ابوترابی‌فرد با بیان این که بهشتی بر جایگاه مدیریتی نظام اسلامی ایران اعتقاد داشت، اظهار کرد: بهشتی با همین اعتقاد اقدام به تشکیل یک جریان سیاسی کرد تا مدیران توانمندی را برای ایران اسلامی تربیت کند.

وی با بیان این که بهشتی نمونه بارز زهد بود و ساده زندگی کرد، افزود: تأکید دولت بر اصول ساده زیستی بهشتی است.

 

تأکید بر اصول رهبری، ساده زیستی و وفاداری به اصول زمر پایداری انقلاب است

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس زهد، بی اعتنایی به دنیا، ساده زیستی، کنار مردم بودن از عوامل پایداری انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: بهشتی یک نمونه بارز در زمینه نظم و انضباط بود و باید در راستای تداوم راه ایشان گام برداشت.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس افزود: تأکید بر اصل محوری رهبری، تقابل با نظام سلطه استکباری و امریکا، ساده زیستی، زهد، وارستگی از تعلق‌های دنیا در سطوح مدیریت، وفاداری به اصول، روح تعبد و دین داری رمز استحکام و اقتدار انقلاب اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet