ایام محرم 1398
1390/04/07 09:40:00
سرویس صحن
توکلی:

الزام به تحصیلات بالا برای نمایندگی، مشارکت را کم می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشتباه خواندن تصمیم مجلس برای ارتقای سطح تحصیلات حداقلی برای نامزدهای نمایندگی و حذف شاخص سطح تجربه آنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، خواستار لغو این مصوبه شد.
الزام به تحصیلات بالا برای نمایندگی، مشارکت را کم می‌کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشتباه خواندن تصمیم مجلس برای ارتقای سطح تحصیلات حداقلی برای نامزدهای نمایندگی و حذف شاخص سطح تجربه آنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، خواستار لغو این مصوبه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/7517.jpg الزام,به,تحصیلات,بالا,برای,نمایندگی،,مشارکت,را,کم,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  "احمد توکلی" در نشست علنی صبح امروز ـ سه‌شنبه 7 تیر ماه ـ در موافقت با مسکوت ماندن طرح استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این استفساریه تغییر قانون است و شما را به مقصودتان نمی‌رساند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ باید بپذیریم که تصمیم مجلس درباره بالا بردن سطح تحصیلات نامزدهای انتخابات مجلس و حذف شاخص سطح تجربه آنان اشتباه است.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه مجلس دیگر کسانی که سابقه تجربی بسیاری در امر اجرایی و قانونگذاری دارند، مانند وزیر یا معاونی که مدرکش لیسانس است نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.

وی افزود: ما باید همزمان که مشارکت مردم را در انتخاب کردن بالا می‌بریم مشارکت آنان را نیز در انتخاب شدن بالا ببریم تا هم جوانان تحصیل‌کرده و هم بزرگسالان باتجربه امکان شرکت در انتخابات و رقابت در آن را داشته باشند.

توکلی تاکید کرد:‌ با پذیرش دو فوریت طرح مسکوت ماندن استفساریه ماده 28 و رای موافق به آن می‌توانیم آبروی مجلس را برگردانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet