حلول ماه ربیع الاول
1390/04/07 10:06:18
سرویس صحن
یوسف‌نژاد در مخالفت با مسکوت ماندن استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس:

رفع ابهام از قانون انتخابات ارتباطی با مشارکت مردم ندارد

نماینده ساری در مخالفت با پیشنهاد مسکوت ماندن طرح استفساریه ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس اظهار کرد: رفع ابهام از ماده ۲۸ قانون انتخابات تضادی با مشارکت مردم ندارد.
رفع ابهام از قانون انتخابات ارتباطی با مشارکت مردم ندارد نماینده ساری در مخالفت با پیشنهاد مسکوت ماندن طرح استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس اظهار کرد: رفع ابهام از ماده 28 قانون انتخابات تضادی با مشارکت مردم ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/79.jpg رفع,ابهام,از,قانون,انتخابات,ارتباطی,با,مشارکت,مردم,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه علنی امروز سه‌شنبه-7 تیر-مجلس شورای اسلامی در مخالفت با پیشنهاد مسکوت ماندن طرح 2 فوریتی استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس گفت: این طرح وضعیت کسانی که نماینده مجلس نبودند را روشن می‌کند، بنابراین نباید مسکوت شود.

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی دو روز دیگر زمان بخشداران، فرمانداران، استانداران و معاونان وزیر برای استعفا از مسئولیت خود به پایان می‌رسد و باید اینها جهت شرکت در انتخابات مجلس تکلیف خود را بدانند.

وی افزود: رفع ابهام برای ماده 28 قانون انتخابات ارتباطی با مشارکت مردم ندارد و فقط برای روشن شدن زوایای قانونی صورت می‌گیرد.

2 فوریت این طرح استفساریه در جلسه علنی روز یکشنبه ۵ تیرماه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود.

در سؤال این استفساریه ‌آمده است "باتوجه به اصل ۶۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که هر دوره نمایندگی را چهار سال می‌داند، آیا منظور قانونگذار در تبصره۳ ماده ۲۸ قانون موضوع استفساریه از دوره نمایندگی طی مدت ۴ ساله می‌باشد یا شامل نمایندگان میان‌دوره‌ای هم می‌شود؟ "، در پاسخ به این سؤال نیز تصریح شده که ‌ "بلی، مقصود یک بار نمایندگی در هر دوره به میزان ولو کمتر از مدت ۴سال می‌باشد و شامل نمایندگی میان‌دوره‌ای هم می‌شود. "

همچنین در سؤال دیگری که در طرح استفساریه مذکور عنوان شده، آمده است: "آیا مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و کارشناسی و معادل آنها شامل آن دسته از مدارکی می‌باشد که توسط وزارت علوم، وزارت بهداشت و حوزه علمیه و دیگر مراجع قانونی ذیصلاح صادر شده است (آنچه در ثبت نام داوطلبین دوره هشتم اعمال شده؟) "، که پاسخ آن نیز "بلی " است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet