ایام محرم 1398
1390/04/07 09:49:00
سرویس صحن
باهنر:باید با الگوگیری از شهدای هفت تیر، جلوی جریان انحرافی ایستاد

جریان انحرافی به برخی پست‌های بالای کشور دست یافته است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز ما موظف هستیم به پاسداشت خون شهدای هفتم تیر رفتار خود را براساس عقلانیت، معنویت، عدالت شکل دهیم و جلوی جریان انحرافی که بر همه مقدسات و هنجارهای مملکت طمع کرده و متاسفانه به پست های بالای مملکت نیز دست یافته است را بگیریم.
جریان انحرافی به برخی پست‌های بالای کشور دست یافته است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز ما موظف هستیم به پاسداشت خون شهدای هفتم تیر رفتار خود را براساس عقلانیت، معنویت، عدالت شکل دهیم و جلوی جریان انحرافی که بر همه مقدسات و هنجارهای مملکت طمع کرده و متاسفانه به پست های بالای مملکت نیز دست یافته است را بگیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/6400.jpg جریان,انحرافی,به,برخی,پست‌های,بالای,کشور,دست,یافته,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، "محمدرضا باهنر" در جلسه علنی امروز - سه‌شنبه ۷ تیر -مجلس شورای اسلامی طی نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) و بزرگداشت حادثه هفتم تیر گفت: انقلاب در حادثه هفتم تیر ۷۲ تن از یاران بی‌گناه به عدد شهدای کربلا را از دست داد.

 

عده‌ای قصد ایجاد اختلال در روابط روحانیون و مردم را دارند

نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهید بهشتی خاری بود در چشم مات استکبار جهانی،‌ صهیونیسم بین‌المللی، منافقین داخلی، لیبرال‌های غرب‌زده که از شکوه انقلاب در شگفتی بودند.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام بود به خاطر اینکه در دوران زندگی‌اش کسی به شخصیت بالای این فرد پی نبرد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید بهشتی یک انسان برجسته‌ در همه ابعاد بود، اظهار کرد: شهید مظلوم محمدحسین بهشتی از چهره‌های درخشان فکری و سیاسی انقلاب اسلامی بود و باید ایشان را یکی از معماران بزرگ تجدید بنای تفکر انقلاب و تشکیلاتی دانست.

وی ادامه داد: پس از هر انقلابی یک نظام سیاسی جدید شکل می‌گیرد که صیانت و دفاع از آن نیازمند آینده‌نگری و درایت سیاسی رهبر آن انقلاب است وگرنه در کوران سهم‌خواهی‌ها هر آن ممکن است انقلاب آسیب ببیند.

نایب‌رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: مرحوم شهید بهشتی از جمله رهبران انقلاب ایران بود که دوشادوش حضرت امام خمینی (ره) برای آینده انقلاب احساس نگرانی می‌کرد و برای هر چه بهتر اداره کردن انقلاب صاحب برنامه بود.

وی افزود:‌ در مقدمه حزب جمهوری اسلامی این نکته یادآوری شده بود که انقلاب نیاز به صیانت دارد و کسانی می‌توانند از انقلاب صیانت کنند که به آرمان‌ها و ارزش‌های آن اعتقاد داشته باشند و این جمع هم برای آنکه کارایی لازم را داشته باشد تلاش می‌کنیم حزبی را ایجاد کنیم تا نیروهای مومن و متعهد تربیت کند.

باهنر یادآور شد: بهشتی مظلوم شهید راه فقاهت و ولایت بود، ولایت‌مداری مهمترین شاخصه شهید مظلوم بهشتی بود.

وی ادامه داد: شهید بهشتی نظریه مترقی ولایت فقیه را ساختارسازی کرد. ایشان به تبیین نظریه ولایت فقیه معتقد بود که در زمان غیبت ولی‌عصر (عج) در جمهوری اسلامی ایران باید ولایت امر و ولایت امت یعنی مرکز ثقل حکومت و رهبری برعهده فقیه عادل باشد.

نماینده تهران گفت: ولایت در ساحت فقاهد مستمر میان روحانیت و مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن داشته است.

وی افزود: براساس نظر شهید بهشتی آنچه نظام را آسیب‌پذیر می‌کند فاصله گرفتن روحانیون و مردم از یکدیگر است که عده‌ای سعی دارند در روابط روحانیون و مردم اختلال ایجاد کنند.

 

مردم همچنان در برابر جبهه انحراف ایستادگی می‌کنند

باهنر در بخش دیگری از سخنانش گفت: مقام معظم رهبری پیش قراول شهیدان زنده انقلاب است. او بود که یک روز پیش از هفتم تیر آماج حملات منافقان و لیبرال ها قرار گرفت و جان خود را سپر ولایت کرد. این یکی از نعمات خفیه الهی بود که با جانباز شدنشان از حادثه هفت تیر جان سالم به در بردند و ذخیره ای شد که خداوند او را برای رهبری پس از امام خمینی (ره) قرار داد.

نایب رئیس مجلس افزود: امت ایران در برابر نفاق، لیبرالیسم، توطئه دشمنان اسلام به خوبی با بصیرت ایستادگی کرد و با خنثی کردن فتنه 89 خواب آنها را آشفته نمود. امید است که همچنان مردم مقاوم در برابر جبهه انحراف ایستادگی کنند.

باهنر با اشاره به شهدای مجلس در حادثه هفتم تیر گفت: شهدای هفتم تیر ثابت کردند که مجلس عصاره فضائل ملت است. در جلسه ای که در هفتم تیر آن اتفاق افتاد بزرگانی از سه قوه جمع شده بودند تا با همراهی یکدیگر مسیر خط امام تبیین کنند و خط فتنه و انحراف را کور نمایند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه به تشریح پیام شهدای هفت تیر پرداخت و گفت: بازگشت استعمار و استبداد خارجی تحت آموزه های لیبرالیسم یک سراب است. تثبیت خط امام یعنی فقاهت را باید تنها راه نجات انقلاب و پیشبرد آن دانست.

وی افزود: ترور و تروریسم ابزار کارآمدی برای سرنگونی نظام نیست و امروز می بینیم که با تبیین 18 هزار شهید از طریق ترورهای انقلابی هنوز جمهوری اسلامی به سوی اهداف متعالی خود در حرکت است. هفت تیر ردپای روشن استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم در استفاده حداکثری از ابزار ترور است.

باهنر تصریح کرد: پس از 30 سال اثبات شد که مستکبران با شعار مبارزه با تروریسم خود از اصلی ترین حامیان تروریسم های سازمان یافته محسوب می شوند.

وی با تاکید بر لزوم الگوگیری از شیوه رفتاری شهدای هفتم تیر گفت : امروز ما موظف هستیم به پاسداشت خون شهدای هفتم تیر رفتار خود را براساس عقلانیت، معنویت، عدالت  شکل دهیم و جلوی جریان انحرافی که بر همه مقدسات و هنجارهای مملکت طمع کرده و متاسفانه به پست های بالای مملکت نیز دست یافته است را بگیریم.

نایب رئیس مجلس اظهار کرد: بیداری اسلامی نماد پذیرش عقلانیت، عدالت و معنویت در میان مردم منطقه است و به تعبیر مقام معظم رهبری این تاثیرپذیری تا قلب اروپا نیز پیش خواهد رفت.

باهنر گفت: اجتماع مسئولانه روسای سه قوه یکی از پیام های دیگر حادثه هفتم تیر بود. این روسا آمده بودند تا در رابطه با مشکلات مردم، پیشرفت و عدالت به شور بنشینند و توطئه های پیچیده دشمنان را خنثی کنند.

وی در رابطه با نحوه عمل قوه قضائیه گفت: نظام قضایی در کشورهای مختلف تلفیقی از سیستم های ساختاری حقوقی است. در کشور ما نیز قوه قضائیه بسترهای لازم را برای عدالت، پیشرفت و رضایتمندی شهروندان فراهم می کند. حمایت ساختارهای مختلف از قوه قضائیه موجب تسهیل در برخی نیازهای مردم و عدالت گستری خواهد شد.

نماینده مردم تهران افزود: نظام قضایی ایران جزو مترقی ترین نظام های قضایی به شمار می رود. در نظام جمهوری اسلامی قوه قضائیه از جایگاه تعیین کننده ای برخوردار است بر این اساس حمایت سه قوه از یکدیگر نه یک امر تشریفاتی بلکه یک رسالت است و همه قوا باید زمینه را برای تحقق عدالت فراهم کنند. در چنین شرایطی دولت و مجلس موظف هستند تمام قد از قوه قضائیه حمایت کنند.

باهنر با بیان این موضوع که ایرادهایی در قوه قضائیه وجود دارد گفت: البته حمایت سایر دستگاه ها از قوه قضائیه به معنای نفی ایرادهای این قوه نیست. امروز نگاه نقادانه به شیوه های دیوان سالاری غلط در قوه قضائیه که بعضا الگو گرفته از شیوه های غربی است یک ضرورت محسوب می شود.

 

رفع مفاسد اقتصادی در گرو یک تصمیم ملی است

وی در رابطه با مفاسد اقتصادی گفت: در موضوع مفاسد اقتصادی هر چند بیشتر از این از قوه قضائیه توقع می رود اما دراز کردن انگشت اتهام به سوی این قوه دور از انصاف است. در بسترهای فعلی سلامت اقتصادی محض اگرچه غیرممکن نیست اما بسیار سخت است. بدون تردید یکی از بایسته های نظام اقتصادی ایران مبارزه قاطعانه با مفاسد اقتصادی است.

نایب رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: رفع مشکل مفاسد اقتصادی در گرو یک تصمیم ملی برای خروج از محیط زیست های خطرناک اقتصادی و کوتاه کردن دست مفسدان و زیاده خواهان است. این مهم نیازمند حمایت مستمر دستگاه ها از قوه قضائیه و باورمندی به عدالت گستری به عنوان پایه نظام اسلامی است.

وی در رابطه با نارضایتی مردم از وضعیت امنیت اخلاقی و اجتماعی گفت مردم نسبت به برقراری امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه گله هایی دارند و انتظار آن است که براساس گفته رئیس قضا در برابر شرارت ها و سلب امنیت مردم بی رحمانه برخورد شود.

باهنر در پایان تاکید کرد: امید است که مردم پناه خود را در قوه قضائیه بیابند و خاطیان در هراس از قوه قضائیه به راه ثواب برگردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet