حلول ماه ربیع الاول
1390/04/07 10:05:07
سرویس صحن
قاضی پور در اخطار قانون اساسی:

افزایش مدرک تحصیلی، تبعیض نارواست

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی افزایش مدرک تحصیلی نامزدهای نمایندگی مجلس را تبعیض ناروا دانست.
افزایش مدرک تحصیلی، تبعیض نارواست نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی افزایش مدرک تحصیلی نامزدهای نمایندگی مجلس را تبعیض ناروا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/7753.jpg افزایش,مدرک,تحصیلی،,تبعیض,نارواست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) "نادر قاضی پور" در جلسه علنی امروز ـ  سه‌شنبه 7 تیر ماه ـ مجلس شورای اسلامی با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی، ماده 28 قانون انتخابات مجلس را تبعیض ناروا دانست و گفت: در صورتی که این قانون تصویب شود شرایطی را ایجاد می کنید که تنها افرادی با مدرک فوق لیسانس و دکترا می توانند در مجلس به عنوان نماینده حضور پیدا کنند، نکته ای که نشان دهنده تبعیض ناروا است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس، افزود: افرادی که 35 سال برای نظام کار اجرایی کرده اند و با درد مردم آشنا هستند را نباید محروم کرد، در زمان جنگ عده ای ماندند و برای کشور کار کردند ولی تعدادی از «آقازاده ها» به خارج رفتند، نباید این قانون را تصویب کنید، چون موجب تبعیض می شود.

"محمدرضا باهنر" که ریاست جلسه امروز را بر عهده دارد، در پاسخ به قاضی پور گفت: پیش از شما هم چندین بار، این قانون به عنوان تبعیض ناروا معرفی شده بود اما باید بدانید، اینکه قانون شرایط برای انتخابات معین می کند، تبعیض نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet