خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/07 11:03:39
سرویس فرهنگی
سبحانی‌نیا با اشاره به نامه جامعه دانشگاهی به رهبری معظم درباره تخریب بافت‌های تاریخی:

حفظ بافت‌های تاریخی و باستانی نیازمند عزم و اراده ملی است

عضو فراکسیون گردشگری مجلس با ابراز تاسف از بی‌توجهی به حفظ و مرمت آثار باستانی و بافت‌های تاریخی تاکید کرد: میراث فرهنگی مسئول مستقیم رسیدگی و حفظ آثار و بافت‌های تاریخی است اما نگهداری این آثار به نحو قابل قبول نیازمند عزم و اراده ملی است.
حفظ بافت‌های تاریخی و باستانی نیازمند عزم و اراده ملی است عضو فراکسیون گردشگری مجلس با ابراز تاسف از بی‌توجهی به حفظ و مرمت آثار باستانی و بافت‌های تاریخی تاکید کرد: میراث فرهنگی مسئول مستقیم رسیدگی و حفظ آثار و بافت‌های تاریخی است اما نگهداری این آثار به نحو قابل قبول نیازمند عزم و اراده ملی است. https://cdn.icana.ir/d/019/4985.jpg حفظ,بافت‌های,تاریخی,و,باستانی,نیازمند,عزم,و,اراده,ملی,است Icana

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با اشاره به نامه جامعه دانشگاهی به مقام معظم رهبری درباره نگرانی‌شان از تخریب‌ گسترده بافت‌های تاریخی، بافت‌های تاریخی، میراث فرهنگی و ساختمان‌های قدیمی دارای معماری ایرانی و اسلامی را سرمایه‌های فرهنگی کشور دانست و گفت: بافت‌های تاریخی کشور ما نشان از هویت و تمدن سرزمین کهن ایران است که نگهداری از آن یک وظیفه و رسالت ملی است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بافت‌های تاریخی به منزله هویت ملی ما هستند خاطر نشان کرد: این آثار به ملت ایران و نسل‌های آینده تعلق دارند و کوتاهی در حفظ و نگهداری آن‌ها قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه یادگارهای دوران معماری اسلامی و آثار تاریخی ایرانی نباید مورد بی‌مهری مسئولان قرار گیرد خاطر نشان کرد: سازمان میراث فرهنگی مسئول مستقیم حفظ و نگهداری از این بافت‌ها و آثار است اما به تنهایی نمی‌تواند تضمین کننده حفظ و پابرجایی بافت‌های تاریخی باشد.

سبحانی نیا ادامه داد: میراث فرهنگی مسئولیت مستقیم در ارتباط با مسائل این حوزه را دارد اما بدون همکاری و اهتمام دستگاه‌های دیگر در این مورد باز هم شاهد تخریب آن‌ها خواهیم بود و حفظ این آثار نیازمند اراده ملی و عزم همگانی است.

شدت تخریب بافت‌های تاریخی کشور، جامعه دانشگاهی را برآن داشته است تا با نوشتن نامه‌ای به مقام معظم رهبری نگرانی خود را از تخریب‌ گسترده بافت‌های تاریخی که با عناوینی چون بهسازی بافت‌های فرسوده، گسترش ساختمان‌های مذهبی و وجود معضلات اجتماعی صورت می‌گیرد اعلام کرده و خواستار توقف آن‌ها شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet