هدر موبایل
1390/04/07 10:29:02
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد:

امکان نامزدی نمایندگان با سابقه کمتر از 4 سال با مدرک لیسانس

با تصویب مجلس شورای اسلامی مقرر شد نمایندگانی که کمتر از چهار سال سابقه نمایندگی دارند، در صورتی که مدرک تحصیلی کارشناسی داشته باشند، می‌توانند نامزد نمایندگی مجلس شوند.
امکان نامزدی نمایندگان با سابقه کمتر از 4 سال با مدرک لیسانس با تصویب مجلس شورای اسلامی مقرر شد نمایندگانی که کمتر از چهار سال سابقه نمایندگی دارند، در صورتی که مدرک تحصیلی کارشناسی داشته باشند، می‌توانند نامزد نمایندگی مجلس شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/7343.jpg امکان,نامزدی,نمایندگان,با,سابقه,کمتر,از,4,سال,با,مدرک,لیسانس Icana

گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ۷تیرـ مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بند الف طرح دو فوریتی استفساریه ماده ۲۸قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸و اصلاحات بعدی آن را با ۱۶۱رأی موافق، ۳۰رأی مخالف و ۱۴رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

۳۵نماینده در بند الف این طرح استفساریه سئوال کرده بودند که با توجه به اصل ۶۳قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که هر دوره نمایندگی را چهار سال می داند، آیا منظور قانونگذار در تبصره ۳ماده ۲۸قانون موضوع استفساریه از دوره نمایندگی در مدت چهار ساله است یا شامل نمایندگان میان دوره‌ای هم می‌شود؟

نمایندگان در پاسخ به این بند استفساریه تصویب کردند؛ بلی، مقصود یک بار نمایندگی در هر دوره به میزان ولو کمتر از مدت چهار سال نیز است و شامل نمایندگی میان دوره ای هم می شود.

نمایندگان همچنین بند ب این طرح  استفساریه را با ۱۱۱رأی موافق، ۶۴رأی مخالف و ۱۸رأی ممتنع از مجموع ۲۱۰نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

وکلای مردم در خانه ملت همچنین در بند ب طرح استفساریه ماده ۲۸قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۷۸و اصلاحات بعدی آن سئوال کرده بودند که آیا مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و کارشناسی و معادل آنها شامل آن دسته از مدارکی است که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حوزه علمیه قم و دیگر مراجع قانونی ذی صلاح صادر شده است (آنچه در ثبت نام داوطلبین دوره هشتم اعمال شده؟)

نمایندگان به این بند استفساریه هم چنین پاسخ دادند: بلی، شامل آن دسته از مدارکی که از سوی مراجع یاد شده صادره است، نیز است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet