هدر موبایل
1390/04/07 11:51:59
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی دو کشور اعلام کرد:

استقبال مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات ایران و قرقیزستان

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران وقرقیزستان در دیدار با معاون پارلمانی این کشور، بر توسعه و تقویت روابط دوجانبه و افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی دوکشور تاکید کرد.
استقبال مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات ایران و قرقیزستان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران وقرقیزستان در دیدار با معاون پارلمانی این کشور، بر توسعه و تقویت روابط دوجانبه و افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی دوکشور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7343.jpg استقبال,مجلس,شورای,اسلامی,از,توسعه,مناسبات,ایران,و,قرقیزستان Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، "انوشیروان محسنی بند پی" به همراه هیات همراه، پیش ازظهر روز دوشنبه 6 تیرماه با "خوشدار آیتماتف" معاون پارلمانی قرقیزستان دیدار کرد. 

در این دیدار محسنی بندپی، با رییس گروه دوستی پارلمانی قرقیزستان درمورد توسعه و تقویت روابط دوجانبه و افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی گفت وگو کردند. 

محسنی بندپی با اشاره به آنکه دو کشورایران و قرقیزستان دارای ریشه‌های تاریخی و تمدن مشترک هستند گفت: این اشتراکات می تواند زمینه خوبی را برای توسعه و تقویت روابط دو جانبه کشورداشته باشد. 

 وی با بیان آنکه تمام شرایط برای برداشتن گامهای بلند درجهت گسترش روابط دو کشوردرزمینه‌های مختلف پارلمانی، اقتصادی وفرهنگی فراهم است، افزود: مجلس شورای اسلامی ازهرگونه توسعه مناسبات دو کشوردرجهت منافع متقابل با توجه به ظرفیت‌های موجود استقبال می کند. 

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و قرقیزستان افزود: تبادل هیات‌‌های سیاسی،  اقتصادی وعلمی ایران و قرقیزستان در راستای افزایش شناخت طرفین می تواند بسترهمکاریهای دو جانبه را فراهم کند. 

وی حجم اندک سطح مبادلات اقتصادی دو کشور را نسبت به توانایی‌ها و ظرفیت‌های فراوان دو کشوریاد آور شد و با تاکید برضرورت یافتن راه کارهای عملی در پیشبرد طرحها وهمکاریهای اقتصادی مشترک ، گفت: پیشرفت‌های وسیع مردم ایران درعرصه‌های مختلف اقتصادی وهم چنین تکنولوژی بسترمناسبی برای ارتقاء سطح مناسبات دو کشور است. 

 درادامه این دیدارمعاون پارلمانی قرقیزستان با ابراز خرسندی از حضورهیئت پارلمانی ایران روابط کشورش با ایران را  دوستانه توصیف کرد و گفت: تبادل تبادل نظر به تعمیق مناسبات و نزدیکی بیشتر ملت‌های دوکشور منجر می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet