ایام محرم 1398
1390/04/07 12:20:29
سرویس سیاسی
پیام رئیس مجلس به همایش حادثه بمباران شیمیایی شهرسردشت

مسئولان هوای مسموم سردشت را به عطر طراوت زندگی مبدل کنند

رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران طی پیامی به همایش یاد و خاطره شهدا و مصدومین حادثه بمباران شیمیایی شهر سردشت، بر ضرورت رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی این شهر تاکید کرد.
مسئولان هوای مسموم سردشت را به عطر طراوت زندگی مبدل کنند رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران طی پیامی به همایش یاد و خاطره شهدا و مصدومین حادثه بمباران شیمیایی شهر سردشت، بر ضرورت رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی این شهر تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7952.jpg مسئولان,هوای,مسموم,سردشت,را,به,عطر,طراوت,زندگی,مبدل,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن پیام "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز هفتم تیر سال 1366 روایت مظلومیت مردم غیرتمند و دلاور شهرستان سردشت و سند جاوید و ماندگار فداکاری و ایثار در عرصه سالهای دفاع مقدس می‌باشد.

مردم قهرمان سردشت در اوج بی دفاعی و در حالیکه مشغول زندگی روزمره خود بودند مورد تهاجم و حمله ددمنشانه ارتش رژیم بعث عراق که در ستیز با دلاور مردان ایران اسلامی در جبهه های نبرد ناتوان گشته بود ، قرار گرفتند. ارتش زبون بعث صدام در آن زمان با زیر پا گذاشتن همه معیارها و اصول انسانی ، ناجوانمردانه عرصه جنگ را به شهرها و به میان مردم بی دفاع کشاند و با بهره گیری از سلاح های شیمیایی و سمی دست به جنایتی بی‌مانند و بی‌سابقه زد که در تاریخ به عنوان سندی تلخ از فجایع بشری بر جای خواهد ماند.

آلام و دردهای مردم مظلوم سردشت طی این سالها هیچگاه التیام کامل نیافت و اثرات ناشی از بمباران شیمیایی همچنان بر جان و پیکر زنان، مردان، کودکان و نوجوانان این خطه باقی مانده است. زخم مصدومیت اهالی این شهر سرافراز نشانه اعتقاد و پایبندی مردم سردشت قهرمان به نظام مقدس جمهوری اسلامی، آرمان‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری می‌باشد. و این وظیفه همه ما در رسیدگی به وضعیت آنان و پاسداشت ایثارگری و حماسه‌ای که بر جای گذاشته‌اند را دو چندان می‌کند.

بطور یقین یاد و خاطره مظلومیت 116 شهید و ایثار بیش از پنج هزار مجروح و مصدوم فاجعه تلخ بمباران شیمیایی شهر دلاور سردشت هیچ‌گاه از حافظه تاریخ جاودانه دفاع مقدس و حماسه‌آفرینی‌های این ملت در مواجه با دشمن بعثی پاک نخواهد شد و این وظیفه بر عهده همه مسئولان است که با دقت و عنایت ویژه به مشکلات و کاستی‌های مردم این شهر توجه کنند و با تلاش جدی طعم تلخ و تند هوای مسموم ناشی از بمباران شیمیایی را به عطر طراوت زندگی و نشاط مبدل سازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet