ایام محرم 1398
1390/04/07 12:46:41
سرویس صحن
اسلامی پناه با انتقاد از گسترش فقر در جامعه:

سیاست‌های دولت در مهار فقر و بیکاری رضایت‌بخش نیست

نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه سیاستهای دولت درمهار فقر و بیکاری رضایت بخش نیست، گفت: بیکاری درکشور رو به افزایش است و مراجعه مکرر جوانان جویای کار نشانگر آمار بالای بیکاری است .
سیاست‌های دولت در مهار فقر و بیکاری رضایت‌بخش نیست نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه سیاستهای دولت درمهار فقر و بیکاری رضایت بخش نیست، گفت: بیکاری درکشور رو به افزایش است و مراجعه مکرر جوانان جویای کار نشانگر آمار بالای بیکاری است . https://cdn.icana.ir/d/019/1901.jpg سیاست‌های,دولت,در,مهار,فقر,و,بیکاری,رضایت‌بخش,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، "علی اسلامی پناه" در نطق میان دستورخود در جلسه علنی امروز( سه شنبه  7 تیر)،  مجلس شورای اسلامی با ادای احترام به شهدای 7 تیربا اشاره به سالروز مبعث پیامبر اسلام گفت: هدف از مبعث پیامبران تحقق عدالت بیان شده است و با پیروی از تحقق این هدف عالی که درفصل دوم قانون اساسی مقررشده است ، جمهوری اسلامی نظامی است بر پایه ایمان به خدا است که عدل را تامین می کند.

 

تلاش دولت در تامین حقوق اولیه افراد کافی نبوده است

نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد درمجلس شورای اسلامی رفع فقر و تامین شغل، مسکن،  بهداشت و بیمه افراد را کمترین حقوقی دانست که در قانون اساسی بر دوش دولت است و افزود: این در حالی است که تلاش دولت در تامین این حقوق کافی نبوده است. 

نائب رییس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آهنگ سرمایه گذاری در کشور بسیار کند و نامتعارف است،  برای رسیدن به جایگاه مطلوب در سال 1404 یعنی 14 سال دیگر باید متوسط رشد اقتصادی در کشور در طی این دوره 8 درصد باشد. 

وی با بیان آنکه جذب رشد متوسط 8 درصد سالیانه براساس پیوست‌های برنامه پنچم که توسط دولت مطرح شده است، نیازمند  حداقل 212 میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال است، گفت:  امار فعلی سرمایه گذاری بسیار ناچیز وغیر قابل ذکر است . 

 

بانکها در کشور، بی خاصیت شده اند

 اسلامی پناه متذکر شد: نابسامانی در سود سپرده‌های بانکی باعث کاهش سپرده گذاری اشخاص در بانکها شده و تعلل دولت در تامین منابع مورد نیازبرای کناررفتن نظام بانکی از چرخه سیاست گذاری مزید برعلت گشته و عملا بانکها تبدیل به موسسات قرض الحسنه و بی خاصیت شده اند. 

 نماینده مردم جیرفت اضافه کرد: واردات بی رویه و افسارگسیخته و افزایش هزینه تولید باعث تعطیلی بنگاههای تولیدی شده و بخش کشاورزی نیزهمین وضعیت را دارد.

 

سیاستهای دولت درمهار فقر وبیکاری رضایت بخش نیست

 نائب رییس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با بیان آنکه سیاستهای دولت درمهار فقروبیکاری رضایت بخش نیست، گفت:  فقر دربخشی از سطوح جامعه بسیار نگران کننده است. 

 وی ادامه داد: این درحالی است که رسالت قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تنظیم قیمت در بازار مصرف است و پرداخت مبلغ ناچیزی به مردم تنها  یک مسکن برای شخص دردمند است . 

 اسلامی پناه تاکید کرد: فقر نیاز به درمان دارد نه مسکن،  دولت باید برنامه عملی برای فقر زدایی را تهیه و تقدیم مجلس کند، این در حالی است که بیکاری درکشور رو به افزایش است  و مراجعه مکرر جوانان جویای کار نشانگر آمار بالای بیکاری است . 

 نماینده مردم جیرفت با تاکید بر آنکه این حداقل وظیفه دولت در قانون اساسی است که برای افراد اشتغال ایجاد کند، گفت: بالارفتن سن ازدواج جوانان،  طلاق،  خشونت‌های رفتاری همه هشداری جدی است که حاصل نابه سامانی‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه است و لازم است دولت در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرهیز از آثار سوء آنها اقدام نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet