ایام محرم 1398
1390/04/07 14:26:00
سرویس بین الملل
بروجردی ضمن تاکید بر برقراری ارتباط در فضای مناسب:

عجله‎ای برای برقراری رابطه با مصر نداریم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با درخواست وزیر امورخارجه مصر برای برقراری رابطه با ایران، گفت: ما هیچ عجله‎ای برای برقراری رابطه با مصر نداریم.
عجله‎ای برای برقراری رابطه با مصر نداریم رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با درخواست وزیر امورخارجه مصر برای برقراری رابطه با ایران، گفت: ما هیچ عجله‎ای برای برقراری رابطه با مصر نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/2261.jpg عجله‎ای,برای,برقراری,رابطه,با,مصر,نداریم Icana

"علاءالدین بروجردی" در گفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به اعلام آمادگی مصر برای از سرگیری رابطه با ایران و حماس، گفت: وزیر خارجه قبلی مصر نیز که دبیر کل فعلی جامعه عرب است، نسبت به برقراری ارتباط با ایران اظهار علاقه کرده بود و وزیر خارجه جدید این کشور نیز در ادامه خواستار برقراری تعامل با ایران شده است.

 

رابطه ایران و مصر در فضای مناسب برقرار می‌شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس، افزود: ما هیچ عجله‌ای در برقراری رابطه نداریم و شرایط مصر را درک می‎کنیم؛ مصر در حال عبور از یک دوران گذر است، شهریورماه انتخابات مجلس این کشور برگزار می‎شود، بنابراین زمانی که مجلس این کشور تشکیل شود، طبیعتا رابطه در فضای مناسب برقرار خواهد شد.

وی با اشاره به فروپاشی رژیم مبارک در مصر، اظهار کرد: از زمانی که رژیم مبارک فرو ریخت؛ عملا ارتباط با مصر امکان پذیر شده، چون مشکل برقراری ارتباط ایران با مصر به دلیل، وابستگی نظام دیکتاتوری مصر به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، امروز این رژیم  فرو پاشیده و یک نظام  انقلابی در حال روی کار آمدن است.

 

بازگشایی سفارت مصر در تهران در همه صورت اتفاق خواهد افتاد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تأکید کرد: انقلابیون مصر باید نسبت به حیله‎ها و مکرهای آمریکا آگاه باشند و بتوانند نظامی مبتنی بر منافع ملی را در مصر ایجاد کنند، بازگشایی سفارت مصر در تهران نیز در همه صورت اتفاق خواهد افتاد.

"محمد العرابی" روز یکشنبه رسما سکان‌دار وزارت خارجه مصر شد. وزیر خارجه مصر پس از انتخاب شدن به این سمت اعلام کرد که  با تمامی قدرت‌هایی که نظام حسنی مبارک، رییس جمهور مخلوع مصر آن را دشمن کشور می‌دانست مثل ایران و حماس، ارتباط برقرار خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet