ایام محرم 1398
1390/04/07 17:44:32
سرویس سیاسی

هشدار کابل: دخالت خارجی در پارلمان افغانستان ممنوع

دولت افغانستان به جامعه بین المللی هشدار داد در بحران پارلمان این کشور دخالت نکند.
هشدار کابل: دخالت خارجی در پارلمان افغانستان ممنوع دولت افغانستان به جامعه بین المللی هشدار داد در بحران پارلمان این کشور دخالت نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/6339.jpg هشدار,کابل:,دخالت,خارجی,در,پارلمان,افغانستان,ممنوع Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از رویترز، مقام های رسمی دولت افغانستان روز گذشته (دوشنبه) به سازمان ملل متحد هشدار دادند در کشمکش به وجود آمده پس از صدور حکم دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخابات پارلمانی افغانستان، دخالت نکنند.
دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخابات پارلمانی افغانستان که به دستور "حامد کرزای" رئیس جمهور این کشور تشکیل شد، اخیرا با صدور حکمی 61 نماینده کنونی پارلمان را به دلیل تقلب، فاقد صلاحیت حضور در پارلمان اعلام کرد.
نمایندگان معترض به این حکم دادگاه با تشکیل ائتلافی با عنوان "حمایت از قانون" ضمن غیر قانونی دانستن این دادگاه با نوشتن نامه ای به سازمان ملل متحد خواستار کمک به اجرای قانون اساسی در این کشور شدند.
دادگاه ویژه افغانستان اسامی 61 نامزد انتخاباتی را که بیشترین آراء را به خود اختصاص داده بودند برای جایگزینی نمایندگان برکنار شده اعلام کرد.
از سوی دیگر اما نمایندگان برکنار شده اعلام کردند در صورت پافشاری این دادگاه بر حکم خود اعتراضات خیابانی به راه خواهند انداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet