حلول ماه ربیع الاول
1390/04/07 15:19:36
سرویس استان ها
سپه آجیرلو در تشریح تذکرش به وزیر جهاد کشاورزی:

بهای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا پرداخت نشده است

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس، با بیان این که ۲۰ هزار تن محصول دانه روغنی کلزا در پارس آباد تولید شده است، گفت: بهای خرید تضمینی آن به کلزا کاران پرداخت نشده است.
بهای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا پرداخت نشده است نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس، با بیان این که 20 هزار تن محصول دانه روغنی کلزا در پارس آباد تولید شده است، گفت: بهای خرید تضمینی آن به کلزا کاران پرداخت نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/1176.jpg بهای,خرید,تضمینی,دانه,روغنی,کلزا,پرداخت,نشده,است Icana

"وکیل سپه آجیرلو" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر جهاد کشاورزی، وضعیت خرید تضمینی کلزا را در حوزه انتخابیه‌اش نامناسب ارزیابی کرد و خواستار رسیدگی مسئولان به این مسئله شد.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار  در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با وجود این که امسال 20 هزار تن محصول دانه روغنی در پارس آباد و بیله سوار تولید شده، اما خرید تضمینی آن از سوی جهاد کشاورزی به مناسب صورت  نگرفته است.

وی با بیان این که متولی خرید محصول دانه‌های روغنی، تعاونی‌های روستایی هستند، افزود: امسال با وجود تأسیس هفت مرکز خرید تضمینی کلزا در شهرستان پارس آباد اما کشاورزان در فروش محصول خود با مشکل روبه‌رو هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، سطح زیر کشت این محصول را در بخش دولتی و خصوصی منطقه، حدود هفت هزار هکتار خواند و تصریح کرد: قرار بود بهای محصولات خریداری شده در عرض 24 ساعت به کلزا کاران پرداخت شود که این اتفاق رخ نداد.

این در حالی است که تعاونی روستای پارس آباد قیمت خرید تضمینی کلزا با 10 درصد رطوبت و دو درصد ناخالصی، 6 هزار و 500 ریال اعلام شده بود.

"وکیل سپه آجیرلو" در جلسه روز یکشنبه - 5 تیرماه - در تذکری کتبی به وزیر جهاد کشاورزی پرداخت بهای کلزای خریداری شده از کشاورزان را خواستار شده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet